Federasyonumuz Ekim ayında 3 dev şampiyonaya evsahipliği yapmaya hazırlanıyor!

Federasyonumuz Ekim ayında 3 dev şampiyonaya evsahipliği yapmaya hazırlanıyor!

Ekim ayında Federasyonumuz 3 önemli şampiyonaya evsahipliği yapacak. Petank'la başlayacak maraton, Dart ve Bowling'le devam edecek.

Ekim ayında Federasyonumuz 3 önemli şampiyonaya evsahipliği yapacak. Petank'la başlayacak maraton, Dart ve Bowling'le devam edecek.


Federasyonumuz kuruluşundan beri bir dizi önemli şampiyonaya evsahipliği yaptı. Ancak Ekim Federasyonumuz için başlı başına önemli bir dönüm noktası olacak.


İlk olarak 7-10 Ekim tarihlerinde İzmir'de Dünya Petank Şampiyonası yapılacak. 2008 Samsun'da yapılan Bayanlar Dünya Petank Şampiyonasının ardından, 48 ülkenin katılacağı ve bu branşın en önemli faaliyeti olan şampiyona, İzmir Fuarı 5 no'lu holde gerçekleştirilecek. TRT 3'den 3 gün canlı yayınlanacak şampiyonanın final müsabakası, Avrupa'da da çeşitli ülkelerden canlı olarak yayınlanacak. Şampiyonaya ana sponsor olarak büyük destek veren Konak Belediyesi, 48 ülkeden gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için büyük bir çaba sarfediyor.


Şampiyona detayları için bakınız:  http://www.mondial-petanque.com/


Petank'ın hemen ardından, 13-16 Ekim tarihlerinde ise ülkemiz Avrupa Dart Şampiyonası'na evsahipliği yapacak. Antalya Kemer Grand Haber Otel'de gerçekleşecek olan şampiyonanın ana sponsoru ise Efes Dark olacak. Bu yıl rekor katılımla gerçekleşecek olan şampiyonada milli takımımız da derece için büyük bir mücadele ortaya koyacak!


Şampiyona detayları için bakınız: http://www.europeancupdarts2010.com


Ekim ayında son büyük organizasyon ise, Ankara Rollhouse Bowling Salonu'nda yapılacak olan Bowling Avrupa Şampiyonası. Bu şampiyonada da önemli bir katılım sayısına ulaşılırken, Ankaralılar 40 ülkenin mücadelesine tanıklık edecek.   25-31 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan şampiyonada ülkemiz Gülhan Aksular ve Habip Doğan ile madalya kovalayacak.


Şampiyona detayları için bakınız: http://www.ecc2010turkey.com/


190853 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği