Fransız Basınından Millilerimize Övgü

Fransız Basınından Millilerimize Övgü

Fransa'da yaşayan Akife Ercelep ve çocuklarını konu edinen Fransız basını, "Petankta Şampiyon Aile" başlığı ile verdiği haberde milli sporcularımızdan övgüyle bahsetti. Haberde Ercelep ve iki kızının Avrupa Şampiyonasında Türkiye'yi

Fransa'da yaşayan Akife Ercelep ve çocuklarını konu edinen Fransız basını, "Petankta Şampiyon Aile" başlığı ile verdiği haberde milli sporcularımızdan övgüyle bahsetti. Haberde Ercelep ve iki kızının Avrupa Şampiyonasında Türkiye'yi temsil ederek ilk sekiz içerisinde yer aldıkları da belirtildi.  


Habere yer veren gazete, l'Ain bölgesinde 15-16 Eylül tarihlerinde yapılan ve 600'den fazla sporcunun yarıştığı şampiyonada Akife Ercelep'in üçüncü kez şampiyonluğa ulaştığı kaydedildi. Ercelep daha önce 2003 ve 2006 yıllarında da şampiyonluk elde etmişti. Ercelep'in küçük kızı, bir diğer milli sporcumuz Sıla Yılmaz ise şampiyonada ilk sekize kalmasına rağmen ilk dörde giremedi. Haberde Semra ve Sıla kardeşlerin 2007 yılında l'Ain bölgesinde Gençler Şampiyonasında çiftler şampiyonu oldukları, Semra'nın ise Süper Ligde ikinci sırada yer aldığı belirtildi. Haberde ailenin bir diğer ferdi Musta Yılmaz'ın ise oynadığı İsviçre'de ulusal yarışmalarında yer aldığı ve İsviçre Şampiyonluğu elde ettiği belirtildi.


Haberde Ercelep ve iki kızının Ankara'da yapılan Avrupa Şampiyonasında Türkiye'yi temsilen yer aldıkları, şampiyona öncesinde 3 hafta süren  önemli bir hazırlık dönemi geçirdikleri  ve şampiyonada başarıyla mücadele ederek çeyrek finale kaldıkları da kaydedildi.   

817261 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği