Geçen yıl Akdeniz Kupasında şampiyon olan Bowling milli takımımız, bu yıl 7. sırada kaldı

2008 yılında şampiyonluğa ulaşarak Akdeniz Kupasını kazanan Bowling milli takımımız, bu yıl 7.cilikle yetinmek zorunda kaldı.

2008 yılında şampiyonluğa ulaşarak Akdeniz Kupasını kazanan Bowling milli takımımız, bu yıl 7.cilikle yetinmek zorunda kaldı. Recep Çınar'ın antrenörlüğünü üstlendiği milli takımda sporcu olarak Habib Doğan, Gediz Ege, Duygu Gürkan ve Gülhan Aksular yer aldı. 


21-26 Nisan tarihleri arasında Fransa'nın Montpeiller kentinde düzenlenen 12 Akdeniz Kupasına katılan milli takımımız, geçen yıl elde ettiği başarının uzağında kalarak, 7. sırada yer aldı. 10 ülkenin katıldığı şampiyonada, sporcularımız tekler ve çiftler müsabakalarında da dereceye girmeyi başaramadılar.


10 ülkeden 20 erkek ve 20 bayan sporcunun yarıştığı şampiyonada tek erkeklerde Habib Doğan 6., Gediz Ege 10.; çift erkeklerde ise bu iki sporcularımız 8. sırada yer aldı. Tek bayanlarda ise Gülhan Aksular 14., Duygu Gürkan 17. ve çift bayanlarda ise bu sporcularımız 8. sırada yer aldılar.


Takımlar sıralamasında ev sahibi Fransa birinci, Katalonya ikinci ve Yunistan üçüncü sırada yer alırken; bu müsabakada Habib Doğan'ın çok yüksek bir performans sergilemesine rağmen, milli takım şampiyonayı ancak 7. sırada tamamladı.


Akdeniz Kupası milli takım kafilesi


Tüm sonuçlar için tıklayınız >>>

468680 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği