Gençlerin Avrupa Sınavı

Gençlerin Avrupa Sınavı

Dart Genç Milli Takımımız Belçika'da yapılan Avrupa Dart Şampiyonası'nda başarılı bir sınav ortaya koydu. Furkan Gültekin teklerde ve çiftlerde çeyrek finale yükselerek dikkatleri çekti.

Dart Genç Milli Takımımız Belçika'da yapılan Avrupa Dart Şampiyonası'nda başarılı bir sınav ortaya koydu. Furkan Gültekin teklerde ve çiftlerde çeyrek finale yükselerek dikkatleri çekti.


 


Avrupa Gençler Dart Şampiyonası 20-21 Temmuz tarihleri arasında Belçika'da yapıldı. Şampiyonada başarılı genç sporcumuz Furkan Gültekin hem tek erkeklerde hem de çift erkeklerde eşi Musa Can Özbaş ile çeyrek final oynayarak başarılı bir performans ortaya koydu.


 


Şampiyonada tek erkeklerde Furkan Gültekin ilk üç turu geçerek çeyrek finalde mağlup olurken, Musa Can Özbaş, Sefa Kılıç ve Hanefi Çelebi ise ilk turda mağlup olarak elendi. Tek kızlarda ise Aybüke Nisa Parlak grubunda Galler'li rakibine üstünlük kurmasına rağmen İngiliz ve Alman rakiblerine yenilerek elenirken, Hatice İldeniz Nur Biçer de grubundaki iki maçını kaybederek elendi.


 


Çift erkeklerde Gültekin-Özbaş ilk turda Finlandiya'lı ikinci turda Galler'li rakiplerini yenerek çeyrek finale yükselmeyi başarırken, çeyrek finalde Hollanda'lı rakiplerine 3-1 kaybederek madalya şansını yitirdi. Çift erkeklerde Kılıç-Çelebi ise ilk turda İrlanda'lı rakiplerine 3-1 yenilerek elendi.


 


Erkek takımlar maçlarında Avusturya ve İskoçya'ya mağlup olan takımımız, Finlandiya'ya üstünlük kurmasına rağmen çeyrek finale yükselemedi.


 


Çift kızlarda Parlak-Biçer çifti, gruplarında Galler ve İrlanda'ya üstünlük kurmayı başarırken, diğer rakiplerine mağlup olunca 5. sırada kalarak çeyrek final şansını yitirdi.


 


Antrenörlüğünü Murat Kul ve Talip Arslan'ın üstlendiği milli takımda kafile başkanı olarak ise Mehmet Demirdelen yer aldı. Sonuçların başarı olarak nitelendirilmesi gerektiğini belirten Demirdelen, "Sporcularımız uluslararası arenada fazla tecrübe sahibi olmamalarına rağmen iyi bir performans ortaya koydular. Gelecekte kürsüye de çıkarak hakettikleri sonuçları alacaklar" dedi.


      


5747 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği