Hatay'da yapılan Türkiye İkinci Bocce Ligi büyük çekişme içerisinde geçti

Hatay'da yapılan Türkiye İkinci Bocce Ligi büyük çekişme içerisinde geçti

Hatay'ın Samandağ ilçesinde yapılan Türkiye İkinci Bocce Ligi 1. etabında, 31 erkek, 16 bayan olmak üzere toplam 47 kulüp mücadele etti.

Hatay'ın Samandağ ilçesinde yapılan Türkiye İkinci Bocce Ligi 1. etabında 31 erkek, 16 bayan olmak üzere toplam 47 kulüp mücadele etti.


15-17 Mayıs 2009 tarihleri arasında, Samandağ Vali Abdulkadir Sarı Spor Tesisleri içerisinde yapılan Bocce sahalarında oynanan müsabakalarda ilk 11'e girmek için büyük bir mücadele veren kulüpler, Raffa çiftler, Petank Altın Nokta ve Volo Basamak oyunlarında yarıştılar. Turnuvada Hatay ve Denizli illerinden de ilk kez takımlar yer aldı.


 


Lige katılan kulüpler toplu halde


Renkli açılış


Turnuvanın açılış töreni 16 Mayıs Cumartesi günü geniş bir izleyici katılımıyla gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan federasyon başkan vekili Dr. Mutlu Türkmen, Bocce'nin hızlı bir gelişme seyrine sahip olduğunu belirterek, altyapının genişlemesine paralel olarak uluslararası alanda da önemli başarılar geldiğini hatırlattı. Türkmen, Akdeniz Oyunlarının Bocce için önemli bir fırsat olduğunu da ekleyerek, "Önümüzdeki ay yapılacak olan Akdeniz Oyunlarında birden fazla madalya elde ederek, Bocce'yi Türk spor teşkilatının vitrinine taşımak istiyoruz" dedi.


Açılışa mülki amirlerin yanı sıra halktan da önemli bir katılım oldu


Türkmen'in ardından bir konuşma yapan Samandağ Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ise, Samandağ'da bir lig müsabakasına ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "İlçemizin sıcakkanlı insanları, Bocce sporuna da kısa sürede sahip çıkarak, bu branşta da Satranç branşında olduğu gibi önemli başarılar kazanılacaktır. Elimizdeki tesisleri geliştirerek, hem başarılı sporcular yetiştirmeyi hem de ilerleyen yıllarda böyle önemli organizasyonları ilçemize taşımayı hedefliyoruz" dedi.


Kaymakam Kurtbeyoğlu, organizasyonla yakından ilgilendi Türkmen, katkı sağlayanlara plaket takdim etti


Konuşmaların ardından başkan vekili Dr. Mutlu Türkmen; Samandağ Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu ve diğer yetkililere birer plaket takdim etti. Törenin son bölümünde ise ev sahibi Rok Satranç Kulübü tarafından Halk Oyunları gösterisi ve müzik dinletisi eşliğinde ikramlar yapıldı.


İkinci Ligde birinci kalite mücadele


Bu arada ikinci ligin ilk etabında ortaya koyulan performans, önümüzdeki sezon birinci ligde de iddialı olacak ekiplerin geleceğini ortaya koydu. Bayanlarda ikinci erkeklerde birinci sırada yer alan Kocaeli Üniversitesi Spor Kulübü önemli bir çıkış yakaladı. Bünyesinde milli sporcuları bulunduran Kocaeli Üniversitesi'nin yanı sıra, Bursa Çekirge, Samsun Alaçam, Gençlerbirliği, Sital Spor Kulübü, Gümüşhane Gençlik Spor Kulübü gibi bir çok takımın play-off"u geçerek, birinci lige renk kazandıracağına da kesin gözüyle bakılıyor.


Raffa maçlarında bozuk zemine rağmen büyük bir mücadele yaşandı


Musa Altun'dan rekor!


Bu arada ikinci ligde yaşanan büyük çekişme, ligin yeni takımı Gençlerbirliği adına yarışan Musa Altun'un da müthiş bir rekora imza atmasını sağladı. Petank Altın Nokta oyununda ikinci turda 37 sayı toplayan Altun, Nihat Yılmaz'a ait olan (35) rekoru da tam bir yıl aradan sonra yenilemiş oldu.  


Musa Altun, rekora giderken Musa Altun, ligin yeni ekibi Gençlerbirliğini sırtladı


Turnuvanın ardından bir değerlendirme yapan başkan vekili Dr. Mutlu Türkmen, "Samandağ'da müthiş olumlu bir enerji gördük. İl temsilcimiz Bora Kaya, Bülent Şuhut ve arkadaşları; Rok Satranç Kulübü yöneticileri, kaymakam beyin himayesinde önemli işlere imza atıyorlar. Bu enerji Bocce'ye çok şey kazandıracak ve Hatay yeni merkezlerden biri haline gelecek. Bu arkadaşlarımız Satranç'da kısa sürede uluslararası alanda büyük çıkış yakalamışlar. Aynısını Bocce'de de gerçekleştirecek enerjiye sahipler. Kaymakam beye, ilçe spor müdürümüz Levent beye ve tüm arkadaşlara gönülden teşekkür ediyorum" dedi.


Bayanlarda ilk 14, erkeklerde ilk 12 takım play-off'a katılacak!


Bu arada İkinci Lig talimatı hükümlerince, ilk 11 takım doğrudan play-off'a kalırken; birinci lig müsabakalarına katılmayan takımlar nedeniyle bayanlarda ilk 14, erkeklerde ise ilk 12 sırada yer alan kulüpler, 10-12 Temmuz 2009 tarihleri arasında Muğla'da yapılacak İkinci Lig Play-off müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.  Birinci ligden düşen takımlarla beraber play-off'larda bayan- erkek 16'şar takım yarışacak.


BAYANLAR PUAN DURUMU ERKEKLER PUAN DURUMU
TAKIMLAR PUANI SIRA TAKIMLAR PUANI
SAMSUN ALAÇAM GSK 58 1 KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SK 94
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SK 53 2 BURSA ÇEKİRGE SPOR 87
ANKARA SİTAL GSK 51 3 KIRIKKALE GENÇLİK VE İL SK 84
BOLU BELEDİYE SK 45 4 BALIKESİR GENÇLİK MER SK  82
GÜMÜŞHANE GSK 42 5 GÜMÜŞHANE GSK 81
KEMER YAT VE YELKEN    SK 38 6 ANK. GENÇLERBİRLİĞİ SK 78
GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ  36 7 SAMSUN ALAÇAM SK 63
ESJİM SK DERNEĞİ 34 8 RİZE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ  59
ELİT SK DERNEĞİ 26 9 İZMİR BOCCE SK DERNEĞİ 59
RANİHLİ İMAM HATİP LİSESİ SK 26 10 KONYA AKADEMİ İHTİSAS SK 57
BOLU GEREDE SK 25 11 MUĞLA 75.YIL İ.Ö.O. GSK 57
HATAY ROK STARANÇ KULÜBÜ 25 12 PURSAKLAR BELEDİYE SK 56
ŞİRAN KARACA SPOR  25 13 BOLU GEREDE İLTERİŞ GSK 56
BOLU GEREDE İLTERİŞ GSK 19 14 İST ELİT SK DERNEĞİ 54
İKİYÜZEVLER İ.Ö.O.GSK 16 15 BURSA NİLÜFER BELEDİYE SK 52
GÖÇKÜN 75 YIL YİBO  GSK 9 16 BOLU GEREDE SK 51
17 ESKİŞEHİR ESJİM SK DERNEĞİ 51
18 BOLU BELEDİYE SK 49
19 SAMSUN GÖÇKÜN 75 YIL YİBO  47
20 MUĞLA GENÇLİK SPOR 43
21 BURSA ANADOLU KIZ LİSESİ GSK 42
22 SAMSUN İKİYÜZEVLER İ.Ö.O.GSK 40
23 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİV. SK 40
24 KOCAELİ BAĞDAT SK 34
25 SAMSUN KEYDER SK 33
26 MUĞLA SABRİ ACARSOY İ.Ö. SK  29
27 BALIKESİR GSK 26
28 SAMSUN YAŞAM SPOR 20
29 BOLU AŞAĞI SOKU SK 19
30 HATAY ROK STARANÇ KULÜBÜ 14
31 DENİZLİ İDMAN YURDU SK 9
   


Tüm karşılaşma sonuçları için tıklayınız >>>

461601 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği