Haydi Gençler Bowling'e projesi final müsabakalarıyla sona erdi

Haydi Gençler Bowling'e projesi final müsabakalarıyla sona erdi

Ülkemizde yapılan en büyük taşımalı - uygulamalı spor projesi olan Haydi Gençler Bowling'e projesi final müsabakalarının ardından sona erdi.

Ülkemizde yapılan en büyük taşımalı - uygulamalı spor projesi olan Haydi Gençler Bowling'e projesi final müsabakalarının ardından sona erdi.


 


Keçiören Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu'nun ortaklaşa gerçeleştirdiği proje kapsamında 33 bin öğrenci 3 ay boyunca fiili olarak Bowling salonunda eğitim aldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Keçiören Belediyesi Katkıları ile Ana Sponsorluğunu Antares Alış Veriş Merkezinin yaptığı ?Haydi Gençler Bowlinge? Projesi başarılı bir biçimde tamamlandı.


 


Proje doğrultusunda Federasyon tarafından Keçiören ilçesi Beden Eğitimi Öğretmenlerine yönelik 01-07 Şubat tarihleri arasında 1. Kademe Bowling Antrenörlük Kursu açılarak toplam 72 öğretmen antrenörlük belgesi aldı.


 


01 Mart-18 Mayıs tarihleri arasında 33 bin öğrenci ağırlıklı olarak Beden Eğitimi ders saatleri içerisinde planlanan program doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi ulaşım araçları ile Antares Rolling Ball Bowling Salonunda Bowling eğitimi aldı. Bu eğitim esnasında okul takımları oluşturularak, proje sonunda okullar arası ve ferdi müsabakalar düzenlendi.


 


Bu çalışmalar ardından başarılı olan öğrenciler seçilerek, Keçiören Belediyesi destekleriyle kurulacak olan Bowling okulunda eğitimleri devam ettirilecek. Böylece yetenekli gençlerin önümüzdeki süreçte milli takımlar düzeyinde yetiştirilmesi hedeflenmektedir.


 


Proje sonunda yapılan turnuvada dereceye giren okul takımlarından birinci olan Kanuni Lisesi'ne tam donanımlı bilgisayar odası, ikinci olan Fethiye Kemal Mumcu Anadolu lisesi ve  ve üçüncü olan Bağlum Lisesi'ne video kamera, ferdilerde ise ilk üçe giren kız ve erkek öğrencilere notebook hediye edildi.


 


Projenin ödül töreninde hazır bulunan Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan, organizasyona katkı sağlayan yöneticelere plaket takdim etti.


 


Ferdi kızlarda dereceye giren öğrenciler


 


Ferdi erkeklerde dereceye giren öğrencilerTakımlarda birinci olan Kanuni Lisesi büyük ödüle sahip oldu


 


Projeye katkı sağlayanlar ödüllendirildiProje sonunda toplu fotograf

264105 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği