İkinci Ligde Amasya Şampiyon

İkinci Ligde Amasya Şampiyon

Şehit Samet CANTÜRK Türkiye 2. Bocce Liginde Amasya Gençlik Spor Kulübü şampiyon oldu.

Şehit Samet CANTÜRK Türkiye 2. Bocce Liginde Amasya Gençlik Spor Kulübü şampiyon oldu.

Şehit Samet CANTÜRK Türkiye Bocce 1. ve 2. Bocce Ligleri final etabı, 17 - 19 Mart 2017 tarihleri arasında Antalya Kemer'de yapıldı. 1. ligde play off'a kalan takımlar ve play out grubuna düşen takımlar belli olurken, 2. ligde ise ilk üç dereceyi elde eden kulüplerle birlikte play out grubunda yarışacak 6 takım belli oldu.

2. ligde, Amasya Gençlik ve Spor 59 puanla şampiyonluğa ulaşırken, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar Spor ise 56 puanla ikinci, Adıyaman Şenlik Spor ise 51 puanla üçüncü oldu. Diğer yandan ilk 6 sıraya giren Mersin Toroslar, Kırıkkale Gençlik Spor ve İzmir Akar Spor play out grubunda yarışma hakkı elde eden diğer takımlar oldu. İkinci ligde ilk 6 sırada yer alan bu takımlar ve 1. ligin son dört sırasında yer alan Ankara Türkgücü Ülküspor, Bursasapor, Aydın Astaş Spor ve Es Spor ise play out grubunda 1. ligde yer almak için tekrar mücadele edecek.

1. ligi Bartın Üniversitesi 43 puanla ilk sırada tamamlarken, Bursa Çekirge Spor 42 puanla ikinci ve Kahramankazan Belediyesi ise 38 puanla üçüncü sırada tamamladı. Birinci ligde ilk 6'ya giren takımlar Kırıkkale Gençlik Merkezim, Toroslar Belediyesi ve Büyükşehir Ankara Spor ve ilk 3 sıradaki takımlar ise lig şampiyonluğu için play off grubunda tekrar karşı karşıya gelecekler.

1. ligde Kadınlar Altın Noktada başarılı bir performans üreterek 45 sayı elde eden Pınar Demir ise yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

2. ligde dereceye giren kulüplere ve sporcularına ödülleri Başkan Dr. Ahmet Recep Tekcan tarafından takdim edildi.

2. ligde tüm maçlar ve sıralama >>>

1. ligde tüm maçlar ve sıralama >>>
2386 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği