Kazan Belediye SK Genç Sporcuları İtalya'da göz doldurdu

İtalya Milano'da yapılan Uluslararası Şehir Takımları Turnuvasına katılan Kazan Belediyesi Bocce takımı turnuvada 3. sırada yer aldı.

İtalya Milano'da yapılan Uluslararası Şehir Takımları Turnuvasına katılan Kazan Belediyesi Bocce takımı turnuvada 3. sırada yer aldı.


4-6 Haziran tarihleri arasında Milano'da oynanan turnuvada şanssız kura çeken takımımız ilk turda ev sahibi ile eşleşti. İtalya karşısında müthiş bir oyun ortaya koyan sporcularımızdan teklerde Yunus Emre Güngör, Gençler İtalya Şampiyonu karşısında 8-7, yine Semih Var İtalya ikincisi rakibi karşısında aynı skorla 8-7 mağlup oldu. Son sette çiftlerde de müthiş bir mücadele oldu. Güngör-Var çifti başabaş götürdükleri seti aynı skorla 8-7 kaybederken, takımımız salonda ayakta alkışlandı.


İkinci maçında Sırbistan'la eşleşen takımımız 3 seti de 8-0 kazandı. Son maçında Macaistanla oynayan takımımız setleri 8-1 kazanarak turnuvayı 3. sırada bitirdi.


Diğer yandan Cremeno şehrinde yapılan dostluk turnuvasında, 3'lü takımlarda Kazan birinci olarak büyük takdir topladı. Avrupa Bocce Federasyonu Başkanı Bruno Casarini, Türkiye'nin Akdeniz Oyunlarından itibaren İtalya'yı korkutmaya başladığını dile getirerek, Kazan'lı gençlerin performansının da şaşırtıcı bir seviyeye geldiğini belirtti. Turnuva sırasında Kazan Belediyesi ile Cremona Belediyesi arasında da kardeş şehir protokolü imzalandı.     

252684 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği