Kemer'de yapılan Avrupa Ümit Bayanlar Petank Şampiyonası maçında Avusturya'yı 2-1 mağlup ettik

26 Mart'ta Kemer'de oynanan Avrupa Ümit Bayanlar Petank Şampiyonası grup müsabakasında, milliler Avusturya'yı 2-1 mağlup etti.

26 Mart'ta Antalya Kemer'de oynanan Avrupa Ümit Bayanlar Petank Şampiyonası grup müsabakasında, milli takım Avusturya'yı 2-1 mağlup etti.


Oldukça çekişmeli geçen müsabakada, İlke Kumartaşlıoğlu, Ezgi Aktürk, Hatice Kübra Aktaş ve Tuğçe Özlü'den oluşan ümit bayan milli takım, üçlü takımlar müsabakasında Avusturya karşısında 13-6 mağlup olmaktan kurtulamadı. Ancak daha sonra tekler müsabakasında İlke Kumartaşlıoğlu rakibini üstün bir oyun sonunda 13-2 mağlup ederek, durumu 1-1 beraberliğe taşıdı. 


Final havasında oynanan çiftler müsabakası oldukça çekişmeli geçti. Tuğçe Özlü-Ezgi Aktürk'ten oluşan çiftlerimiz, zorlu geçen müsabakayı 13-10 almayı başarınca, Milli Takım karşılaşmayı 2-1 galip tamamlamış oldu.


Bu galibiyetle milliler, 21-23 Ekim tarihlerinde Danimarka'da yapılacak olan Ümitler Avrupa Petank Şampiyonası finallerine grup birincisi olarak katılmaya hak kazandı.


Karşılaşmada hazır bulunan Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkan Vekili Mutlu Türkmen; "Müsabaka çok zorlu geçti. 5 saat süren çekişmeli bir maç izledik. Avusturya maçını kazanmamız finallerde grup birincisi olarak yarışma hakkı elde etmemizi sağladı. Bu sene Petank disiplininde de şeytanın bacağını kırarak ilk madalyamızı almak istiyoruz" dedi.  Karşılaşmayı izlemek üzere sahaya gelen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de sporculara başarılar dileyerek, "İnşallah futbol milli takımına ilham olursunuz" dedi.


İki takım maç öncesinde


Müsabakada Avusturya'lı sporcular ölçüm yaparken


Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de müsabakayı izledi

73278 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği