Kemer'de yapılan Turkish Dart Open'da Gore ve Fitton kazandı

Kemer'de yapılan Turkish Dart Open'da Gore ve Fitton kazandı


Yaklaşık 150 sporcunun katıldığı turnuvada, 5 kategoride yapılan maçlarda şampiyonlar belli oldu. Buna göre, tek bayanlarda Galler'den Julie Gore, İngiltere'den Dea Bateman'ı 3-1 yenerek şampiyon oldu. Tek erkeklerde Galler'den Mark Lewis'ı 5-1 yenen ve 2007 yılı Dünya Dart Şampiyonu olan İngiliz Darryl Fitton birinciliği aldı. Türk sporculardan yeni bir isim Serkan Çakıt büyük bir sürprize imza atarak tek erkeklerde yarı finale yükseldi. Yarı finalde Mark Lewis'e karşı 4-1 kaybeden Çakıt, ilk uluslararası turnuvasında 3. olarak gelecek için büyük bir ümit verdi. 

Karışık çiftlerde Darryl Fitton (İngiltere)-Dee Bateman (İngiltere) çifti, Mark Webster (Galler)-Lorraaine Hyde (Galler) çiftini 3-0 yendi.

Çift bayanlarda Gaynar Williams (Galler)-Dea Bateman (İngiltere) çifti, Julie Gore (Galler)-Jan Bobbins (Galler) çiftini 3-2 yenerek şampiyon oldu.

Çift erkeklerde finalde Mark Lewis (Galler)-Jamie Lewis (Galler) çifti, Martin Phillips (Galler)-Tolga Bora (Türkiye) çiftini 3-1 yenerek şampiyonluğu elde etti. Yarı fnalde Philips-Bora çiftine karşı kaybeden Mark Webster - Mete Özdemirci ise 3.ncülükle yetinmek zorunda kaldı.

Turnuvada birincilere ödüllerini, Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan ile Grand Haber Otel Genel Müdürü Metin Peltek verdi.


Dereceye giren sporcular toplu halde

575639 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği