Kızlardan 2 madalya

Kızlardan 2 madalya

14-17 Eylül tarihleri arasında Slovenya'da yapılan Avrupa Bayanlar Volo Şampiyonasında milli sporcularımız Seda Geridönmez ve İlke Kumartaşlıoğlu bronz madalya elde etti.

14-17 Eylül tarihleri arasında Slovenya'da yapılan Avrupa Bayanlar Volo Şampiyonasında, ülkemizi Doğan İşçi başkanlığında, antrenör Hüseyin Tükenmez, sporcular İlke Kumartaşlıoğlu, Talia Kumartaşlıoğlu, Seda Geridönmez ve Sevda Keklik temsil etti. Şampiyonada milli sporcularımız Seda Geridönmez ve İlke Kumartaşlıoğlu bronz madalya elde etti.

Şampiyonaya fırtına gibi başlayan Seda, eleme turunda Basamak oyununda elde ettiği 34 puanla ilk sırada yer alırken, çeyrek final mücadelesinde de 32 sayıya ulaşarak yarı finale yükselmeyi bildi. Milli sporcumuz yarı finalde aynı başarıyı gösteremeyip 25 sayıda kalınca, final şansını yitirerek şampiyonayı bronz madalya ile tamamladı.

Şampiyonanın bir diğer bronz madalyalı ismi ise İlke Kumartaşlıoğlu oldu. Altın Nokta disiplininde başarılı bir performans sergileyen sporcumuz, ilk turda 13 sayı toplayarak çeyrek finale kaldı. Bu turda da 19 sayı bulan sporcumuz final dörtlüsünde mücadele etme şansı yakaladı. Ancak final mücadelesinde istediği sonucu bulamayan sporcumuz şampiyonayı bronz madalya ile tamamlamış oldu.

Şampiyonada madalya şansımızın olduğu röle disiplininde ise ülkemizi Geridönmez -Keklik çifti temsil etti. Sporcularımız ilk turda 34 sayı ile turu geçerken, çeyrek finalde 29 sayıda kalarak elendiler.

Şampiyonanın geleneksel oyunlarından Tekler kategorisinde yarışan Talia Kumartaşlıoğlu ilk turda Rus rakibini 13-5 mağlup ederken, ikinci kurda Hırvat rakibine ise 13-0 mağlup oldu. Baraj maçında Sırp rakibini 11-9 geçen sporcumuz, çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde İspanyol rakibine 13-4 mağlup olan sporcumuz böylelikle madalya şansını yitirdi. Kombine branşında yarışan İlke Kumartaşlıoğlu ise, ilk turda Rus rakibini 14-13 yenmesine rağmen ikinci turda Sloven rakibine 23-16 mağlup oldu. Baraj maçında da Fransız rakibine 17-11 yenilen sporcumuz madalya şansını yitirdi.

İlke madalyasını FIB başkanı Lacoste'dan aldı5391 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği