Lapseki'de Bocce yaz okulu

Lapseki'de Bocce yaz okulu

Lapseki Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen yaz spor okulu her yaştan katılımcının ilgisini çekti.  Lapseki İ


Lapseki İlçe Spor Müdürü Cihat Gündüz, Bocce?nin yeni bir spor dalı olduğunu ve henüz fazla yaygınlaşmadığını söyledi.


 


Bursa ve İstanbul ve Ankara?da liglerinin olduğunu kaydeden Gündüz, şöyle sözlerine devam etti:?İlçemizde devamlı sporun içinde ve sportif alanda memleketimizi en iyi şekilde tanıtma amacında olan Utku Kolkoparan, bu spor dalını araştırmış ve antrenörlük kursuna giderek belgesini de almış. Burada bu spor dalını yaygınlaştırmak istediğini söyledi. Kaymakamımız Fahri Meral ile görüşerek ilk kursumuzu açtık. Amacımız yeni yeni spor dallarında kurslar açıp gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Bocce hem çok kolay bir spor dalı, hem de zevkli bir spor. Şu an katılım fazla değil ama önümüzdeki günlerde artacağını umuyorum? dedi.


 


Bocce antrenörü Utku Kolkoparan ise şunları söyledi: ?Biz istiyoruz ki halkımız bu imkanlardan yararlansın. Bu nedenle de ilk olarak çocuklarımızdan başladık ve hafta içi 4 gün onlara burada Bocce sporunu öğretmeye çalışıyorum. Böylece çocuklarımız hem boş vakitlerini spor yaparak değerlendiriyorlar, hem de milli takımda yer alabilecek yeni yeteneklerin ortaya çıkmasına imkan sağlamaya çalışıyorum. Her zaman spora ve sporcumuza destek oldum. Lapseki Gençlik ve Spor İlçe Müdürülüğü bugün gençlerimize bu branşta spor yapma imkanı sundu. Bocce?de bunlardan birisidir ve yaşı yoktur. Bu nedenle de 7?den 70?e bütün halkımızı Bocce sporu yapmaya davet ediyorum? şeklinde konuştu.229792 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği