Ülkemizde düzenlenen ilk Open Petank Turnuvasına ilgi büyüktü

Ülkemizde düzenlenen ilk Open Petank Turnuvasına ilgi büyüktü

Antalya Kemer'de ilk kez düzenlenen Open Petank Turnuvasına çok sayıda ülkeden katılım oldu. Turnuvada Fransa takımları sonuca gitti. Petank turnuvasına, Libya milli takımının yanı sıra, Fransa, İsviçre, Almanya, Rusya, Bulgaristan ve Türkiye'den oyuncula

Antalya Kemer'de ilk kez düzenlenen Open Petank Turnuvasına çok sayıda ülkeden katılım oldu. Turnuvada Fransa takımları sonuca gitti.


Fomget Gençlik ve Spor Kulübü ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliği ile, 28 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında Kemer'de yapılan Uluslararası Müzik, Dans ve Spor Festivali kapsamında federasyonumuzca düzenlenen Petank turnuvasına, Libya milli takımının yanı sıra, Fransa, İsviçre, Almanya, Rusya, Bulgaristan ve Türkiye'den oyuncular katıldı. Ayrıca festival kapsamında Türkiye'de bulunan İran, Afganistan, Kazakistan ve Romanya'dan katılımcılar da Petank oyununu öğrenerek, kendi aralarında yarıştılar.


Üçlerde baba-oğul üstünlüğü


Turnuvanın ana organizasyonu olan ve 30 takımın mücadelesine sahne olan açık üçlü takımlar şampiyonasını baba Franc Forte, oğul Dorian Forte ve gurbetçi sporcu Erol Bal'dan oluşan takım kazandı. İkinci sırada diğer Fransız takımı Froncois, Marcel ve Strelcshk yer alırken, üçüncü sırayı ise Seda - Yılmaz ve Sevda'dan oluşan Bursa takımı kazandı. Üçlü takımlarda ilk sekize giren takımlara toplam 1350 Euro para ödülü dağıtıldı.


 


Çiftler turnuvalarında da aynı sporcular sonuca gitti


Turnuvada 28 çiftin yarıştığı açık çiftler turnuvasında Erol Bal ve Franc Forte ilk sırayı alırken, İzmir'den Gökhan - Can ikilisi ikinci sırayı aldı. Açık çiftlerde üçüncülüğü ise Ankara'dan Musa - Mesut ikilisi kazandı.  Bayan çiftler turnuvasında ilk sırada Akife- Sıla yer alırken, ikinci sırada Gülçin - Gözde ve üçüncü  sırada ise Talia - Merve yer aldı.  Turnuvada karışık çiftlerde ise  Musa - Cosette çifti ilk sırayı kazanırken, Handan - Şaban ikinci ve Natia - Güven ise üçüncü oldu. Altın Noktada ise  Gülçin birinci, Erol ikinci ve Franc Forte üçüncü sırada yer aldı. 


Turnuvanın üçlü takımlarında dereceye girenler


Seçmeler nefes kesti


Turnuva sonunda yapılan bayan milli takım seçmeleri nefes kesti. Seçmelere 10 çift katılırken, sonuçta Semra Yılmaz - Sıla Yılmaz ve Akife Ercelep - Seda Geridönmez çiftleri milli takımda yer alma hakkı elde etti.


Seçmede kızları annelerine acımadı


 

377490 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği