İlki yapılan Bowling Medya Cup'ta TRT şampiyon oldu

İlki yapılan Bowling Medya Cup'ta TRT şampiyon oldu

22 Kasım Pazar günü 1ncisi yapılan Bowling Medya Cup'ta TRT şampiyonluğa giderken, Life Dergisi 2nci, NTV ise 3ncü oldu. 

22 Kasım Pazar günü 1ncisi yapılan Bowling Medya Cup'ta TRT şampiyonluğa giderken, Life Dergisi 2nci, NTV ise 3ncü oldu. 


Panora AVM'de yapılan turnuvaya basın mensupları büyük bir ilgi gösterdi. 40 kurumu temsil eden takımlarda 160 kişi mücadele etti. TURÇEV işbirliği ile düzenlenen turnuvaya ayrıca Büyükşehir Belediyesi de katkı sağladı.


Turnuvanın açılışını Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Altan Raşit Civan, Basın - Yayın Enformasyon Genel Müdürü Salih Melek, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Dr. Hilmi Bengi, ATO Başkanı Sinan Aygün, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve diğer yetkililer birlikte yaptı. Açılışta kısa bir konuşma yapan Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan, medya kupasını diğer illere de yaygınlaştıracaklarını ve geleneksel hale getireceklerini kaydetti. Turnuvaya gösterilen ilgiden memnuniyetini de dile getiren Tekcan, "Bowling ülkemizde hızla yaygınlaşıyor. Medyanın desteği ile biz de sportif bowlinge dikkat çekmek istiyoruz" dedi.


Müsabakalardan genel bir görünüm


Turnuvanın final grubunda toplam 10 takım yarışırken, elemeleri ilk sırada geçen TRT finalde de aynı temposunu koruyarak şampiyonluğa ulaşmayı  bildi. TRT'yi takip eden NTV ise son turda Çankaya Life Dergisinin gerisinde kalınca üçüncülükle yetinmek zorunda kaldı. Turnuvada dereceye giren takımlara dijital fotograf makinesi, cep telefonu ve ses kayıt cihazı hediye edilirken, en yüksek skoru yapan sporcular Özgür Dağ (NTV) ve Nursen Turan'a (Büyükşehir Basın) birer adet dizüstü bilgisayar hediye edildi.   


Dereceye giren takımlar toplu halde 

365471 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği