Milli Takım Dünya Şampiyonasında yarıştı

Milli Takım Dünya Şampiyonasında yarıştı

Petank Milli takımı Senegal'de yapılan Dünya Erkekler Petank Şampiyonasında yarıştı. Grubunda 5. olan takımımız finallere kalamadı.

Petank Milli takımımız, 12-16 Kasım tarihleri arasında Senegal'in başkenti Dakar'da yapılan Dünya Erkekler Petank Şampiyonasında yarıştı. Grubunda 5. olan takımımız finallere kalamadı.


Ramazan Ardıçlık, Mustafa Yılmaz, Mesut Ergişi ve Yılmaz Güzelocak'tan oluşan milli takımımız güçlü takımların yer aldığı A grubunda mücadele etti. Mücadelesine Dünya Şampiyonluğuna sahip iki ekiple başlayan milliler, ilk turda İspanya'ya 13-4, ikinci turda ise Belçikaya'ya 13-6 yenildi. Daha sonra grubun bir diğer güçlü ekibi İsveç karşısında 13-5 mağlup olan takımımız, ardından Galler karşısında 13-7, Slovakya karşısında ise 13-3 galip gelmeyi başardı. Son maçında Maurice karşısında final maçına çıkan millilerimiz, 2 galibiyeti olan rakibi karşısında oyuna iyi girmelerine rağmen sayı almakta zorlanınca maçı kaybederek finale kalma şansını yitirdiler. Milletler kupasında baraj maçını ABD karşısında yitiren millliler şampiyonadan elendiler.


Şampiyonada Altın Noktada ülkemizi Ramazan Ardıçlık temsil etti. Ardıçlık müsabakaya ilk turda çıktı. 31 sayı yapan Ardıçlık, ilk 20'i barajı 33 olunca finali kılpayı kaçırdı.


Federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, milli takımın ilk kez Dünya Şampiyonasında yarıştığının altını çizerek, "İlk kez sporcularımız şampiyonada bir arada oynadılar. Streslerini üzerlerinden atamamaları nedeniyle üstün oynadıkları maçları da yitirdiler. Gruptan çıkma ümidini son maça kadar sürdürdüler. Önümüzdeki yıllarda daha başarılı olacağız" dedi.   


Dünya Şampiyonasında Altın Noktada Senegal'li sporcu yarı-finalde ilk 19 atış sonucunda, 18 hedeften puan alarak 64 sayıya ulaştı ve Dünya Rekorunu kırdı. Büyük sevinç yaşayan sporcu son atışını ise kaçırdı. Ardından finale çıkan sporcu, Tunus'lu rakibi karşısında konsantrasyonunu kaybedince 2ncilikte kaldı.


56 takımın mücadele ettiği Dünya Şampiyonasında finalde Tayland'ı 13-0 net skorla yenen Fransa B takımı şampiyon olurken, Belçika ve Fransa A takımı ise 3ncülüğü paylaştılar. Türk Milli takımı ise şampiyonayı 33üncü sırada tamamladı.  


Fransa B takımı kupasını alırken

560166 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği