Milli takım seçmelerinde bunaltıcı sıcağa rağmen rekorlar geldi

Milli takım seçmelerinde bunaltıcı sıcağa rağmen rekorlar geldi

Rekortmen sporcular Yılmaz Güzelocak ve Gökhan Çelik, Volo milli takım seçmelerinde bunaltıcı sıcağa rağmen rekorlarını yenilemeyi bildi.  

Rekortmen sporcular Yılmaz Güzelocak ve Gökhan Çelik, Volo milli takım seçmelerinde bunaltıcı sıcağa rağmen rekorlarını yenilemeyi bildi.  


5-9 Ağustos tarihleri arasında Bocce'nin Petank - Raffa ve Volo disiplinlerinde milli takım seçmeleri yapıldı. Ankara Kazan Bocce Salonu'nda yapılan seçmelerde büyük bir rekabet yaşanırken, son gün Volo seçmesine yeni rekorlar damga vurdu. Basamak'ta Yılmaz Güzelocak 37 sayıya ulaşarak tekrar rekoru ele geçirirken, Altın Noktada ise önce Özkay Kaplan, Gökhan Çelik'e ait rekoru 20'ye çıkardı. Ancak  Kaplan'ın ardından sahaya çıkan Gökhan Çelik 22 sayı elde ederek rekoru yeniden ele almayı bildi.


Bayanlar Petank seçmelerinde Hasanağa Toki ilk sırada yer alırken, Kazan Belediyesi ikinci, Konak Belediyesi ise üçüncü sırada yer aldı. Bayanlarda Avrupa Şampiyonasında ülkemizi Hasanağa Toki'den Sevda Keklik, Merve Güneş, Kazan Belediyesi'nden Gözde Çankaya ve Konak Belediyesi'nden Talia Kumartaşlıoğlu'ndan oluşan takım temsil edecek.


Raffa gençler seçmesinde ilk üç sırayı şu sporcular aldı; Ahmet Emen, Semih Var ve Ramazan Ömeroğlu. Bu sporculardan Ahmet Emen ülkemizi 21 yaş altı Dünya Şampiyonasında da temsil edecek. Bayanlarda ise seçmeyi birer mağlubiyetle tamamlayan Seda Geridönmez, Rukiye Yüksel ve Deniz Demir arasından seçilen Geridönmez, ülkemizi Dünya Şampiyonasında temsil edecek. Raffa'da en büyük mücadele ise büyük erkeklerde yaşanırken, birer mağlubiyeti olan Mesut Ergişi ve Şinasi Selecilerin kendi aralarında oynanan mücadeleyi kazanan Seleciler milli takımda yer alacak.


Volo gençler seçmesinde Gökhan Çelik, Rüstem Hamdi; ümitlerde İbrahim Çidem, Faik Öztürk ve Özkay Kaplan; büyüklerde ise Yılmaz Güzelocak, Mehmet Karataş, Hüseyin Tükenmez milli takımda yer almaya hak kazandı. Bu sporcuların hangi şampiyona ve disiplinlerde yarışacağı daha sonra belirlenecek.    


Tüm sonuçlar için tıklayınız >>>

217638 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği