Milliler Danimarka'da Yapılan Dart Avrupa Şampiyonasında ter döktü

Milliler Danimarka'da Yapılan Dart  Avrupa Şampiyonasında ter döktü

Dart Milli takımımız, 28-30 Ağustos tarihlerinde Danimarka'nın Kopenhag şehrinde yapılan Avrupa Dart Şampiyonasında yarıştı. Kafile başkanlığını Ahmet Recep Tekcan'ın yaptığı milli takımda antrenör olarak ise Mete Özdemirci yer aldı.

Dart Milli takımımız, 28-30 Ağustos tarihlerinde Danimarka'nın Kopenhag şehrinde yapılan Avrupa Dart Şampiyonasında yarıştı. Kafile başkanlığını Ahmet Recep Tekcan'ın yaptığı milli takımda antrenör olarak ise Mete Özdemirci görev aldı. Milli takımımızı bayanlarda Duygu Karaca ve Meltem Giray, erkeklerde ise Emre Toros, Arman Uğur, Bahadır Alev ve Eser Tekin'den oluşan sporcular temsil etti. Milli takım, Avrupa Şampiyonasının ardından 31 Ağustos tarihinde ise Danimarka Open'a katıldı.


Avrupa Şampiyonasında yarışan erkek takımımız 21 ülke arasında 9 puanla 18. sırayı alırken, bayan milli takımımız ise 3 puanla 16. sırada yer aldı. Erkeklerde takım sıralamasında Danimarka 82 puanla 1., İngiltere 78 puanla 2. ve İskoçya 77 puanla 3. sırada yer alırken; bayanlarda ise İskoçya 44 puanla 1., İsveç 38 puanla 2. ve Galler 29 puanla 3. sırada yer aldı.


Sporcularımız tekler ve çiftler yarışmalarında umdukları sonuçlara ulaşamadılar. Sporcularımızdan sadece Emre Torus - Bahadır Alev çifti, çiftlerde ilk 16'ya girmeyi başardılar. Ancak çeyrek final müsabakasında ise güçlü Finli rakiplerine yenilmekten kurtulamadılar.


Danimarka Open'da ise Milli Dartçımız Eser Tekin 33. sırada yer almayı başardı. Diğer sporcularımız ise klasmana giremediler. 


 

 

605711 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği