Muhteşem Organizasyon Tamamlandı

Muhteşem Organizasyon Tamamlandı

Samsun'da yapılan 23. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları (Deaflympics) Bowling yarışmaları başarılı bir biçimde tamamlandı.

Samsun'da yapılan 23. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları (Deaflympics) Bowling yarışmaları başarılı bir biçimde tamamlandı. Organizasyondan tam not alan Bowling tesisi ve organizasyon görevlilerinin yanı sıra, Bowling milli takımı da başarısıyla ülkemizi gururlandırdı.

Olimpiyatlarda Bowling 34 ülkeden 196 katılımcı ile en çok ilgi gören branşların başında yer aldı. Olimpiyatlar için yapılan 38 hatlı devasa Bowling Salonunda oynanan yarışmalara, toplamda 44 madalyanın 21'ini almayı başaran Güney Kore damgasını vururken, takımlarda ise altın madalyanın sahibi kadınlarda finalde Güney Kore'yi geçen Çin Tayvan'ı olurken, erkeklerde ise finalde Ukrayna'yı geçen Almanya oldu. Tüm oyunlara göre dağıtılan madalyalarda da hem erkeklerde hem kadınlarda ilk iki sırayı Güney Koreli sporcular elde etti.

Şampiyonada ülkemizi temsil eden milli sporcularımızdan Önder Başak-İlhan Asımoğlu çifti, çiftler kategorisinde ortalamada sadece 1 sayı ile finali kaçırarak büyük bir takdir toplarken, bu sporcularımızdan Önder Başak genel sıralamada 23. olarak mastırlar grubunda yarışma hakkı elde etti. Mastırlar grubunda ilk maçında 2-1 mağlup olarak madalya şansını yitiren Başak, gösterdiği performansla büyük bir takdir topladı.

Tüm sonuçlar ve sıralama için >>>


1376 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği