Nilüfer Belediyesi Bowling Turnuvasında 52 takım yarıştı

Nilüfer Belediyesi Bowling Turnuvasında 52 takım yarıştı

Bursa Nilüfer Belediyesi'nce 52 takımın katılımıyla gerçekleştirilen Bowling turnuvası, AKP teşkilatının şampiyonluğu ile sonuçlandı.

Bursa Nilüfer Belediyesi'nce 52 takımın katılımıyla gerçekleştirilen Bowling turnuvası, AKP teşkilatının şampiyonluğu ile sonuçlandı.


Geleneksel hale gelen ve Carrefour Vasco Bowling Salonu?nda yapılan turnuvanın çekişmeli geçen ön elemelerinin ardından, 52 takım arasında en iyi skoru elde eden 12 takımın yarıştığı final müsabakaları sonucunda şampiyon Nilüfer AKP teşkilatı oldu.


 


TBBDF Başkanı Tekcan, Nilüfer belediye başkanı Bozbey'e plaket takdiminde

Katılımın her zamankinden yüksek olduğu turnuvanın finalinde bir konuşma yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ?Katılan bütün herkesi tebrik ediyorum. Oldukça eğlenceli geçen bu turnuvanın bizleri biraz daha birbirimize yaklaştırdığını düşünüyorum? dedi.

Törene katılan Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan ise, Nilüfer Belediyesi?nin amatör sporlara olan desteğinden övgüyle bahsederken, Mustafa Bozbey?e federasyonlarına olan katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi sundu.

Tekcan, Onuncu Yıl Marşı eşliğinde birincilik kupasını 809 puan alan Nilüfer AKP teşkilatına verirken, turnuvanın ikincisi 774 puanla Fen işleri, üçüncüsü ise 767 puanla İmar ve Şehircilik takımı oldu. Ayrıca turnuvada en skorer bay oyuncu aldığı 206 puanla Ender Vapur olurken, en skorer bayan ödülünü ise 129 puanla Ayşe Yazıcı aldı.

Ayrıca iki yıl önce bir trafik kazasında hayatını kaybeden Nilüfer Belediyespor sporcusu İpek Akıncıoğlu anısına düzenlenen turnuvanın finalinde, Akıncıoğlu ailesine ?Gönüllerin Şampiyonu? Kupasını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey sundu.


Dereceye girenler toplu halde


Kaynak: Nilüfer Belediyesi

532215 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği