Petank Ümit Bayanlar Milli Takımımız Avrupa Şampiyonasında Dereceyi Kaçırdı

Petank Ümit Bayanlar Milli Takımımız Avrupa Şampiyonasında Dereceyi Kaçırdı

Fransa'nın Angely şehrinde yapılan Avrupa Ümitler Petank Şampiyonası finallerinde yarışan bayan milli takım madalyayı kaçırdı.19-20 Nisan tarihlerinde gerçekleşen turnuvada Danimarka, Belçika ve Hollanda ile aynı grupta yer alan bayan milli takımımız, gru

Fransa'nın Angely şehrinde yapılan yapılan 1. Avrupa Ümitler Petank Şampiyonası finallerinde yarışan bayan milli takım madalyayı kaçırdı.


19-20 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen turnuvada Danimarka, Belçika ve Hollanda ile aynı grupta yer alan bayan milli takımımız, grubunda ilk iki sırada yer alarak Avrupa Şampiyonasında yarı final oynayabilmek için kıyasıya mücadele etti.


 


Açılış Töreni


İlk maçını Danimarka'ya karşı oynayan milli takımımız, üçler müsabakasına Semra Yılmaz, Sıla Yılmaz ve Nefize Kahraman'dan oluşan kadro ile çıktı. Karşılaşmayı baştan sona üstün götüren ekibimiz maçtan 13-6 galip geldi. Daha sonra tekler müsabakasında Meryem Savaş rakibine karşı 13-4 kaybedince maç 1-1 oldu. Çiftler müsabakasında ise Semra - Sıla uzun süre önde götürdükleri karşılaşmayı 11-13 kaybedince, milliler Danimarka karşısında maçı 2-1 yenik tamamladılar.


İkinci maçında Belçika ile karşılaşan milliler yine üçlülerde aynı kadro ile yarışarak zorlu bir müsabakanın ardından 13-11 galip geldiler. Teklerde Meryem Savaş rakibine karşı başa baş götürdüğü karşılaşmayı 10-13 kaybedince skora denge geldi. Çiftlerde Semra - Sıla yine uzun süre önde götürdükleri karşılaşmayı 12-13 kaybedince, milliler Belçika'ya karşı da 3-1 yenilerek,  oldukça şanssız bir biçimde yarı finale kalma şansını yitirdiler.


Türkiye - Belçika müsabakası Semra Yılmaz


Son gün Hollanda ile karşılaşan milli takım bu karşılaşmadan da yenik ayrıldı. Şampiyonayı Fransa birinci sırada tamamlarken, Almanya ikinci oldu. Danimarka ve Belçika ise 3. sırayı paylaştılar.


Milli takımımızın daha önce elemelerde başarılı olamadığı için katılamadığı erkekler mücadelesinde ise, finalde İspanya'yı 3-0 yenen Fransa şampiyonluğa ulaştı.


Şampiyonada milli takımın başında antrenör olarak Yusuf Baran görev yaparken, idareci olarak ise Mutlu Türkmen yer aldı. Türkmen, "Üçler maçlarını kazanmamıza rağmen Danimarka ve Belçika'ya yenilerek adeta zoru başardık. Şampiyonada üçler maçını kazanıp da maç kaybeden tek ekip biziz. Büyük bir talihsizlikle madalyayı kaçırdık" dedi. Geçen yıl da Avrupa Şampiyonasında milli takımımız, talihsiz bir biçimde dereceyi kaçırarak 5. sırada yer almıştı. 


Sıla Yılmaz

693572 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği