Petank'ta Başarılı Sınav

Petank'ta Başarılı Sınav

11-13 Ekim tarihleri arasında İtalya-Roma'da yapılan Avrupa Erkekler Petank Şampiyonası'nda milli takımlar final grubuna yükselme başarısı gösterdi.

11-13 Ekim tarihleri arasında İtalya-Roma'da yapılan Avrupa Erkekler Petank Şampiyonası'nda milli takımlar final grubuna yükselme başarısı göstererek, 2014 Dünya Şampiyonasına da katılım hakkı kazandı.


Alper Cavit Kabakçı yönetiminde Özcan Duman, Ahmet Musa, Ahmet Emen ve Mesut Ergişi'den oluşan milli takım, ilk turda Macaristan'ı 13-4 yendikten sonra, ikinci turda güçlü İspanya'ya 13-1 kaybetti. Üçüncü turda Estonya'yı 13-3 geçen milliler, dördüncü turda ise İskoçya'yı 13-12 yenerek final grubunu garantiledi. Son turda Almanya önünde son derece çekişmeli bir maç oynayan milli takım, defalarca oyunu bitirme şansını olumlu kullanamayınca, maçtan 13-12 mağlup ayrıldı. 36 takımın yer aldığı elemeleri 10. sırada tamamlayarak final grubuna kalan milliler final grubunda Monako'ya 13-4 ve Andorra'ya 13-9 kaybederek çeyrek final şansını yitirdi. Bu sonuçla milliler 2014 Dünya Şampiyonasına katılma hakkı elde etmiş oldu.

Altın Noktada yarışan genç sporcumuz Ahmet Musa ise ilk turda 19 sayı ile 22. sırada kalarak, ilk 20 sıradaki sporcunun alındığı ikinci turda yarışma hakkı elde edemedi. 

Diğer yandan Avrupa Petank Federasyonu (CEP) Genel Kurulu'na katılan Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen, 2014 Kadınlar Petank Şampiyonası ile ilgili yaptığı sunum neticesinde, şampiyonanın Mersin'de yapılması karara bağlandı. Türkmen, Genel Kurul toplantısına katılan Uluslararası Spor Federasyonları Birliği (ARISF) Başkanı Rafaelle Chiulli ile de görüşerek, Türkiye'de Bocce sporunun kaydettiği gelişmelerle ilgili bilgi verdi.   
5333 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği