Petank'ta Bronz Madalya

Petank'ta Bronz Madalya

30 Eylül -2 Ekim tarihleri arasında İspanya'nan Torrelavago şehrinde yapılan Avrupa Ümitler Petank Şampiyonasında Özlem Korkmaz bronz madalya kazandı.

30 Eylül -2 Ekim tarihleri arasında İspanya'nan Torrelavago şehrinde yapılan Avrupa Ümitler Petank Şampiyonasında Özlem KORKMAZ bronz madalya kazandı. Şampiyonada ülkemizi antrenörler Ahmet YARATILMIŞ ve Yılmaz GÜZELOCAK yönetimindeki, kadın sporcular Özlem KORKMAZ, Pınar DEMİR, Derya GÜNDÜZ, Mizgin MORKOYUN ve erkek sporcular Doğukan DAĞOĞLU, Ahmet MUSA, Umut GÜNGÖR ve Kasım YILDIRIM'dan oluşan milli takımlar temsil etti.

Şampiyonada erkek milli takım elemelerde oynadığı 4 karşılaşmayı da kaybederek 16. sırada kaldı. Ardından çeyrek final şansı için önce Fransa sonra Lüksemburg karşısına çıkan milli takımımız, bu karşılaşmalarda da başarılı olamayarak elendi. Erkekler Altın Nokta disiplininde ülkemizi Doğukan DAĞOĞLU temsil etti. Sporcumuz ilk turda 26 sayı elde ederek röpesaja kaldı. Röpesajda 25 sayı toplayan sporcumuz 5. sırada kalarak şanssız bir biçimde elendi.

Kadın milli takımımız ise elemelerde oynadığı 4 maçtan 2'sini kazanırken 2'sini ise kaybetti. Ardından çeyrek finale yükselmek için Danimarka ile karşılaşan takımımız, bu karşılaşmayı yitirince derece şansını da kaybetmiş oldu. Avrupa Şampiyonasında yüzümüzü Kadınlar Altın Noktada yarışan Özlem KORKMAZ güldürdü. Milli sporcumuz ilk turda 19 sayı toplayarak röpesaj turuna kaldı. Röpesajda 21 sayı ile 4. sırada yer alan sporcumuz çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde eşleştiği Danimarkalı rakibini geride bırakan Korkmaz, yarı finalde ise güçlü Fransız rakibi karşısında başarılı olamayınca bronz madalya kazanmış oldu.

Özlem Korkmaz'ın Altın Nokta madalya mücadelesi

2393 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği