Petank'ta Dedemoğlu tarih yazdı

Petank'ta Dedemoğlu tarih yazdı

21-24 Eylül tarihlerinde Fransa'da yapılan Avrupa Petank Şampiyonasında gümüş madalya alan Selim Dedemoğlu ismini tarihe yazdırdı.

21-24 Eylül tarihlerinde Fransa'nın Les Elbeuf şehrinde yapılan Avrupa Petank Şampiyonasında altın noktada gümüş madalya alan Selim Dedemoğlu ismini Türk Bocce tarihine yazdırdı.Altın Noktada ilk turda Dedemoğlu 27 sayı elde ederek 14. sıraya yerleşti ve röpesaj hakkı kazandı. İkinci hakkında 40 sayı kazanan sporcumuz çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde ilk sıradaki Avrupa-Dünya Şampiyonu Belçikalı Claude Webel ile eşleşen sporcumuz, güçlü rakibini elemeyi başararak madalyayı garantiledi. Yarı finalde İspanyol Manuel Martinez karşısında da başarılı bir performans ortaya koyan sporcumuz, bu maçı da kazanarak finale yükselmeyi başardı. Finalde evsahibi Fransız rakibi Dylan Rocher karşısında istediği performansı sergileyemeyen Dedemoğlu, böylelikle Avrupa Şampiyonasında gümüş madalya kazanmış oldu. Ülkemize büyükler kategorisindeki ilk madalyayı kazandıran sporcumuz, ismini de Türk Bocce tarihine yazdırdı. Altın nokta ümit kadınlarda yarışan Pınar Demir de ilk turda 13 sayı ile röpesaj hakkı kazandı. Demir, röpesajda 18 sayı elde etmesine rağmen 5. sırada kalarak çeyrek final şansını yitirdi. Ümit erkeklerde ise Semih Var 25 sayı ile röpesaja çıkma hakkı kazandı. Sporcumuz ikinci hakkında 23 sayıda kalarak çeyrek final şansını yitirdi.

Geleneksel oyunlarda, İbrahim Arslantaş, Selim Dedemoğlu, Erdal Balcı ve Mustafa Yılmaz'dan oluşan büyükler milli takımımız 36 takım arasında yarıştı. Elemelerde milli takım 5 maçtan 3'ünü kazanarak 14. sıraya yerleşti ve final grubuna yükseldi. Final grubunda Hollanda ve Polonya'ya 13-10 kaybeden milli takım çeyrek final şansını yitirmiş oldu. Leyla Şahin, Pınar Demir, Dilber Dağ ve Gizem Özgün'den oluşan ümit kadınlar takımımız ise, 4 maçtan 2'sini kazanarak 11 takım arasında 6. sırada yer alarak final grubuna yükseldi. Takımımız final grubunda Belçika'ya 13-3, Çek Cumhuriyetine 13-9 kaybederek elendi. Onur Yılmaz, Semih Var, Mehmet Emin Doktur ve Hakan Atalay'dan oluşan ümit erkekler takımımız, 5 maçtan 2'sini kazanıp 17 takım arasında 14. sırada yer alarak final grubuna yükseldi. Milliler final grubunda Fransa'ya 13-0, Finlandiya'ya ise şanssız bir biçimde 13-12 kaybederek çeyrek final şansını yitirdi. Ardından milletler kupası organizasyonunda mücadelesini sürdüren ümit erkekler, ilk maçta Monako'yu 13-0, ikinci maçta Rusya'yı 13-10 yenerek finale yükseldi. Finalde İsveç'e 13-2 kaybeden milliler milletler kupasında ikincilik kürsüsüne çıktı.

1675 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği