Petank'ta Önemli Temsil

Petank'ta Önemli Temsil

23-25 Ocak tarihlerinde Fransa'nın Nice şehrinde yapılan 1. Dünya Tekler Petank Şampiyonası'na sporcularımız da katıldı.

23-25 Ocak tarihlerinde Fransa'nın Nice şehrinde yapılan 1. Dünya Tekler Petank Şampiyonası'na sporcularımız da katıldı.

Şampiyona öncesinde milli takımda büyük bir talihsizlik yaşandı. Şampiyonada ülkemizi tek kadınlarda temsil edecek milli sporcumuz Akife Ercelep sakatlandı. Bunun üzerine şampiyonada antrenör olarak görevli olan Aygül Özcan tek kadınlar kategorisinde sporcu olarak yarışmak zorunda kaldı. Özcan, oynadığı eleme oyunlarında başarıyla mücadele etse de maçları kaybederek elenmekten kurtulamadı.

Tek erkekler kategorisinde ise antrenör Hakkı Ünal yönetimindeki Selim Dedemoğlu yarıştı. Dedemoğlu şampiyonada müthiş bir performans ortaya koydu. Sırasıyla Bulgar, Alman ve Madagaskarlı rakiplerini mağlup etti. 4. turda Faslı rakibine kaybeden Dedemoğlu, son turda güçlü İspanyol rakibini mağlup ederek, 49 sporcunun yarıştığı sıralama turlarını 6. sırada tamamlayarak final grubuna kaldı. Final grubunda Monakolu rakibiyle eşleşen Dedemoğlu, iyi bir performans sergileyemeyince madalya şansını yitirdi.

FIPJP Genel Kurulu yapıldı
Şampiyonanın ilk gününde (23 Ocak) Nice'de Uluslararası Petank Federasyonu Genel Kurul yapıldı. Genel kurula FIPJP Yönetim Kurulu üyesi Dr. Mutlu Türkmen de katıldı. Genel kurulda oy çokluğuyla Tahiti'de yapılması gereken ve 2015 yılına ertelenen Dünya Takımlar Petank Şampiyonası'nın da iptal edilmesi kararı alındı. 2016 yılında şampiyonanın nerede yapılacağı ise Nisan ayında yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında belirlenecek.

3837 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği