Petank'ta Tarihi Madalya

Petank'ta Tarihi Madalya

30 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında Fransa'da yapılan Dünya Gençler Petank Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Ahmet Musa, bu disiplinde ülkemize ilk madalyasını kazandırdı.

30 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında Fransa'nın Montouban kentinde yapılan Dünya Gençler Petank Şampiyonası'nda Altın Noktada bronz madalya kazanan Ahmet Musa, bu disiplinde ülkemize ilk madalyasını kazandıran sporcu olarak tarihe geçti. 


Altın Noktada ilk turda 21 sayı ile röpesaja kalan sporcumuz, ikinci denemesinde 31 sayıya yükselerek çeyrek finale adını yazdırdı. Eleme şeklinde yapılan finallerde, ilk turda Cezayir'li rakibini eleyerek yarı finale yükselen sporcumuz, şampiyon olan Tayland'lı rakibine elenince, şampiyonayı 3. sırada tamamladı. Böylelikle Ahmet Musa, ülkemizin Petank disiplininde madalya kazanan ilk sporcusu olarak ismini Türk Bocce tarihine yazdırdı.

Yılmaz Güzelocak yönetimindeki milli takımda, Ahmet Musa, Musa Bolat, Mehmet Emin Doktur ve Kürşat Kurtaran yer aldı. Takım yarışmalarında milliler ilk turda Fildişi Sahilleri'ne 13-8 yenildikten sonra, toparlanarak sırasıyla Avustralya'yı 13-6, Finlandiya'yı 13-9 ve Damirka'yı 13-7 mağlup etti. Son turda Monako ile çekişmeli bir maç oynayan ve 13-10 kaybeden milliler, bu sonuca rağmen final grubuna kalmayı başardı. Ancak final grubunda tekrar Monako ile eşleşen takımımız, ikinci kez rakibine 13-8 kaybederek madalya şansını yitirdi. 

Sonuçları değerlendiren TBBDF Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen, "Genç milliler çok başarılı bir sonuç elde etti. Ahmet Musa Petank'ta ülkemize ilk madalyayı kazandırdı. Takım halinde final grubuna yükseldik. Bu sonuçlar tüm takımlarımızı olumlu tetikleyecek ve yılın kalan kısmında başka madalyalar da kazanacağız" dedi. 

  

5982 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği