Petank'ta Avrupa Sınavı

Petank'ta Avrupa Sınavı

Milli takımlarımız, 2-4 Kasım 2012 tarihleri arasında Belçika'nın Gent şehrinde yapılan Avrupa Kadınlar ve Gençler Bocce Şampiyonası'nda yarıştı.

Milli takımlarımız, 2-4 Kasım 2012 tarihleri arasında Belçika'nın Gent şehrinde yapılan Avrupa Kadınlar ve Gençler Bocce Şampiyonası'nda yarıştı.


 


Milli takımımızı antrenörler Yılmaz Güzelocak, Özgür Arım, genç sporcular İsmet Resul, Semih Var, Gökhan Çelik, Ahmet Musa, kadın sporcular İlke Kumartaşlıoğlu, İnci Ece Öztürk, Seda Geridönmez ve Sevda Keklik temsil etti.


 


Şampiyonada genç milli takımımız ilk turda Lüksemburg'a ve ikinci turda Rusya'ya 13-7, üçüncü turda Almanya'ya 13-5, dördüncü turda Estonya'ya 13-11 ve beşinci turda Danimarka'ya 13-9 kaybederek final grubuna kalma şansını yitirdi. Genç milli takım milletler kupasında ilk turda Lüksemburg'la oynadığı rövanş maçını 13-11 kazandıktan sonra, ikinci turda Rusya'yı zorlu bir mücadeleden sonra 13-12 mağlup etti. Gençlerimiz milletler kupası çeyrek finalinde ise İrlanda'ya 13-8 mağlup olarak elendi.


 


Gençlerde Altın Nokta mücadelesinde yarışan Gökhan Çelik ilk turda başarılı bir performansla 30 sayı toplayarak çeyrek finale kalmayı başardı. Final grubunda başarılı bir performans sergileyen sporcumuz 29 sayı toplamasına rağmen 2 sayı farkla çeyrek final şansını yitirdi ve şampiyonayı 10. sırada tamamladı.


 


Kadın milli takımımız ise grubunda başarılı maçlar oynadı. İlk turda İtalya'ya 13-4 kaybeden milliler, ikinci turda Norveç'i 13-1 mağlup etti. İtalya'nın da Norveç'i mağlup etmesinin ardından grup ikincisi olarak ikinci gruba yükselen milliler, burada da başarılı maçlar oynadı. Ev sahibi Belçika'ya 13-10 kaybeden takımımız, Galler'i ise 13-4 geçmeyi başardı. Ancak Polonya karşısında istediği performansı ortaya koyamayan takımımız çeyrek final şansını yitirmiş oldu.


 


Kadınlar Altın Nokta mücadelesinde yarışan sporcumuz Sevda Keklik ise 18 sayıda kalarak elendi.


 


Salondan genel görünüm


   


 


 


    

5858 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği