Petank'ta Gençler ve Bayanlar Avrupa sınavında başarılı olamadı

Petank'ta Gençler ve Bayanlar Avrupa sınavında başarılı olamadı

Bayan Milli Takımımız Slovenya'da, Genç Milli Takımımız ise Fransa'da yapılan Avrupa Petank Şampiyonasında mücadele etti.

Bayan Milli Takımımız Slovenya'da, Genç Milli Takımımız ise Fransa'da yapılan Avrupa Petank Şampiyonasında mücadele etti.


Bayanlarda büyük şanssızlık!


20-22 Ağustos tarihleri arasında Slovenya'nın başkenti Ljubljana'da yapılan Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonası'na katılan milli takımımızda antrenör olarak Yılmaz Güzelocak, sporcular Hafize Gözde Çankaya, Sevda Keklik, Talia Kumartaşlıoğlu ve Merve Güneş görev yaptı. Bayan milliler ilk maçta İskoçya'yı 13-10 mağlup ederek iyi bir başlangıç yapmasına rağmen, ikinci maçta şampiyonanın finalisti Danimarka'ya son anlarda 11-13 mağlup olmaktan kurtulamadı. Grupta son maçında Galler karşısında 6-13 sürpriz bir yenilgi alan milliler, -1 averajla grupta elenmekten kurtulamadı.


Daha sonra Milletler Kupasında ilk maçında Slovakya'ya 5-13 mağlup olan takımımız, ardından Slovenya A takımını 13-7 ve Belçika'yı 13-9 mağlup ederek, ilk 8 arasına kalmayı başardı. Milletler Kupası çeyrek finalinde Norveç'e 13-3 yenilen milliler, turnuvadan elenmekten kurtulamadı. Diğer yandan Altın Nokta oyununda yarışan Sevda Keklik 14 sayı toplayınca, 1 sayı farkla elenmekten kurtulamadı.


Bayan Petank Milli Takımımız tek kelimeyle şanssızdı!


Gençler mücadele edemedi!


Bayanların hemen arkasından ise,  27-29 Ağustos tarihlerinde Genç Petank Milli takımımız Fransa'nın Montauban şehrinde yapılan Avrupa Şampiyonasında yarıştı. Milli takımın Konak Belediyesi sponsorluğunda katıldığı şampiyonada, antrenör olarak Hüseyin Tükenmez, sporcular Gökhan Çelik, Emre Timur, Merve Timur ve Eralp Kumartaşlıoğlu yer aldı.


Genç milli takım ilk maçında talihsiz biçimde Lüksemburg'a 12-13 mağlup oldu. Ardından Avusturya, Macaristan, İtalya ve Çek Cumhuriyetleri karşısında da başarılı olamayan takımımız, grubunda galibiyet alamayarak şampiyona dışı kaldı. Milletler Kupasında da ilk maçında İngiltere karşısında 7-13 mağlup olan takımımız, kupadan da elenmiş oldu. Altın Nokta oyununda mücadele eden Gökhan Çelik ise elde ettiği 21 sayıya rağmen elenmekten kurtulamadı. 


Gençler rakiplerine direnemedi!


   

205677 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği