Petank'ta seçmelerin ardından milli takımlar kampa girdi

Petank'ta seçmelerin ardından milli takımlar kampa girdi

Samsun'da yapılan Petank milli takım seçmelerinin ardından, Dünya Şampiyonasına katılacak olan bayan milli takımlar Samsun'da kampa girdi.

Samsun'da yapılan Petank milli takım seçmelerinin ardından, Dünya Şampiyonasına katılacak olan bayan milli takımlar Samsun'da kampa girdi.


Petank milli takım seçmeleri, 20-21 Eylül tarihleri arasında Samsun'da yapıldı. Seçmelere bayanlarda 12, erkeklerde ise 6 sporcu katıldı. Seçmelerde tüm oyuncular çift devre lig sistemi ile birbirleriyle karşılaştılar. Özellikle bayanlarda uzun süren mücadelede sporcular yorgun düştü.


Erkekler seçmelerinde rakiplerini geride bırakmayı başaran Mesut Ergişi ve Yılmaz Güzelocak seçmeyi kazanarak Senegal'de yapılacak olan Dünya Petank Şampiyonasına katılma hakkı elde ettiler. Bu sporcular milli takımda Fransa'da yaşayan Türk sporcular Ramazan Ardıçlık ve Mustafa Yılmaz ile birlikte yarışacaklar.

Seçmeye katılan sporcular toplu halde


Bayanlar seçmelerinde yarışan sporcular ise, ilk sekize girmek için büyük bir mücadele verdiler. Bu sporculardan Semra Yılmaz, Sıla Yılmaz, Seda Geridönmez, Akife Ercelep ve Gülçin Yaratılmış ilk turun sonunda kazanmayı garantilerken, diğer sporcular arasında son maça kadar büyük bir çekişme yaşandı. Mücadelenin sonunda Nefise Kahraman, Kübra Yörükçü ve Nihal Demirdal başarılı olarak milli takıma girdiler.


Seçmenin ardından 22-25 Eylül tarihleri arasında Samsun'da 1. devre hazırlık kampına giren sporcular, kamp yöneticisi Taner Bozkuş, antrenörler Adem Yakıncı ve Talip Arslan gözetiminde çalışmalarını tamamladılar. 1. devre kampın ardından teknik heyet Samsun'da yapılacak Dünya Şampiyonasında, Türkiye A takımını Gülçin Yaratılmış, Nefise Kahraman, Kübra Yörükçü ve Nihal Demirdal'ın; Türkiye B takımını ise Akife Ercelep, Semra Yılmaz, Sıla Yılmaz ve Seda Geridönmez'in temsil etmesi kararını aldı. Ülkemizi Altın Nokta oyununda temsil edecek sporcu ise 2. kamp döneminde belirlenecek.


Milli takım sporcuları, kamp esnasında Samsun'da bir dizi ziyarette bulunarak ve TV programları ile etkinliklere katılarak, Dünya Şampiyonası öncesinde hem tanıtım yaptı hem de taraftar desteği sağladılar.


Milli takım canlı yayınlanan Hüseyin Turan konserinde halkı selamlarken


Milli takımın Samsun Büyükşehir Belediye Başkanını ziyareti


Milli takımın il özel idare genel sekreterini ziyareti 


 

592739 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği