Petank'ta sonuç alamadık

Petank'ta sonuç alamadık

İsveç'in Göthenborg kentinde yapılan Avrupa Erkek Takımlar Petank Şampiyonasında ülkemizi temsil eden Konak Belediye Spor Kulübü takımı başarılı olamadı. Şampiyonada Altın madalyayı ise Fransa kazandı.

İsveç'in Göthenborg kentinde yapılan Avrupa Erkek Takımlar Petank Şampiyonasında ülkemizi temsil eden Konak Belediye Spor Kulübü takımı başarılı olamadı. Şampiyonada Altın madalyayı ise yine Fransa kazandı.

Avrupa Erkek Takımlar Petank Şampiyonası, 19-21 Ağustos tarihleri arasında İsveç'in Götheborg kentinde yapıldı. Şampiyonada mücadele eden 36 takım arasında iyi bir kura çeken takımımız, Bulgaristan, Litvanya, Letonya ve İsrail ile eşleşti. İlk turda oyun boyunca hakim olmasına rağmen son bölümde basit hatalarla talihsiz bir biçimde Bulgaristan'a 13-9 mağlup olan takımımız, bunun ardından Letonya'yı 13-12 yenerek tekrar moral buldu. Ardından Litvanya karşısında önde götürdüğü maçı da 13-9 kaybeden takımımız gruptan çıkma şansını yitirdi ve son maçta da İsrail karşısında 13-8 mağlup olarak şampiyonadan elendi.

Şampiyona öncesinde CEP genel kuruluna katılan Mutlu Türkmen, Kemer'de yapılacak olan Dünya şampiyonaları ile ilgili bilgi verirken, ayrıca 2014 yılında yapılacak olan Bayanlar ve Gençler Avrupa şampiyonalarının da ülkemizde yapılması talebinde bulundu.    


4748 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği