Prof. Dr. Erdal Zorba HİS Federasyon Başkanlığına seçildi!

Prof. Dr. Erdal Zorba HİS Federasyon Başkanlığına seçildi!

Federasyonumuzun 2 dönemdir yönetim ve icra kurulu üyesi olarak görev yapan, aynı zamanda Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Erdal Zorba, 19 Aralık'ta yapılan Türkiye Herkes İçin Spor Federasyo

Federasyonumuzun 2 dönemdir yönetim ve icra kurulu üyesi olarak görev yapan, aynı zamanda Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Erdal Zorba, 19 Aralık'ta yapılan Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu 2. Olağan genel Kurulunda federasyon başkanlığına seçildi.


Genel kurulda eski başkan Göksel Arsoy 17 oyda kalırken, Erdal Zorba 36 oy topladı. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından bir teşekkür konuşması yapan Zorba, Türkiye'nin hedefinin 2020 yılındaki olimpiyata ev sahipliği yapmak olduğunu belirterek, "Federasyon olarak bu uğurda farklı ufuklar açmak zorundayız. Herkes için spor, sağlıklı yaşlanmanın en önemli aracı, ekonomik kalkınmamızın ve verimliliğimizin en büyük destekçisidir. Ülkemizde spor yapan insan sayısı çok az. Bunu gelişmiş ülkelerdeki seviyelere çekmek için yola çıktık. Her kesimden insana spor yaptırmak için çaba harcayacağız" diye konuştu.


Prof. Dr. Erdal Zorba'nın yönetim kurulu üye listesinde; MEB Müsteşar yardımcısı Saddettin Sabaz, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü  Dr. Yusuf Mayda, Muğla valisi Dr Ahmet Altıparmak, İstanbul Spor AŞ Genel Müdürü İlker Astarcı, ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Ahmet Yenilmez, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanı Sultan Seyhan, Ankara B,şehir Bld Sosyal Kültür İşler daire Başkanı Ömer Öksüz, Eurosport Türkiye Temsilcisi Bağış Erten, rektör yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Yokaş, Gazi Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Bahtiyar Akyılmaz, Show TV Ankara temsilcisi Orhan Kılıç, akademisyenler Prof. Dr. Hülya Aşçı, Y. Doç. Dr.  Metin Yaman, SSK uzmanı Yücel Can gibi önemli isimlerle birlikte federasyon başkan vekilimiz Dr. Mutlu Türkmen de yer aldı. 

558780 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği