Raffa'da Şampiyonlar Belirlendi

Raffa'da Şampiyonlar Belirlendi

Raffa Türkiye Şampiyonasında Gençlerde Ankara, Erkekler ve Kadınlarda ise Bursa takımları şampiyonluğu elde etti.

3-6 Mart 2016 tarihlerinde Kazan'da yapılan Raffa Türkiye Şampiyonasında gençlerde Ankara, erkekler ve kadınlarda ise Bursa takımları şampiyonluğu elde etti.

Şampiyonanın açılış töreni 3 Mart Perşembe günü maçlar başlamadan önce yapıldı. Törende Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve TBBDF Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan birer konuşma yaptı. Konuşmalarda Kazan'da kapalı bir Volo tesisi yapılacağının da müjdesi verildi.

Şampiyonada ilk olarak gençler kategorisinde yarışmalar düzenlendi. 13 il takımının yarıştığı gençler kategorisinde, Ankara takımı ile KKTC katımı arasındaki final maçını Ankara takımı 9-6 kazanarak şampiyonluğa ulaşırken, KKTC ikinci, Kırıkkale ve Siirt takımları ise üçüncü oldu.

Erkekler kategorisinde ise 26 takım mücadele etti. Zorlu geçen mücadeleler sonucunda oynanan final maçında Bartın Üniversitesi takımını 7-6 mağlup eden Bursa Hasanağa TOKİ şampiyonluğu elde etti. Antalya ve Eskişehir takımları ise şampiyonayı 3. sırada tamamladılar.

Şampiyonada en son kadınlar kategorisinde yarışma düzenlendi. 23 takımın mücadele ettiği yarışmada, finalde Antalya Kemer takımını 9-7 mağlup eden Bursa Hasanağa TOKİ şampiyon oldu. Kadınlar üçüncülüğünü ise 2 Ankara takımı (Kazan Belediyespor ve B. B. Ankaraspor) paylaştı.

Tüm sonuçlar için tıklayınız >>>
3183 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği