Samsun'da Bocce'ye İlgi Büyüyor

Samsun'da Bocce'ye İlgi Büyüyor

Samsun- Bafra'da yapılan Bocce kokteyline 4 ilçe kaymakamı, 4 ilçe milli eğitim müdürü, çok sayıda okul müdürü, öğretmenler ve iş adamları iştirak etti. Törende Petank milli takım antrenörü Adem Yakıncı, Bafra Kaymakamı Mustafa Masatlı

Samsun- Bafra'da yapılan Bocce kokteyline 4 ilçe kaymakamı, 4 ilçe milli eğitim müdürü, çok sayıda okul müdürü, öğretmenler ve iş adamları iştirak etti.  

İl temsilcisi Bülent Şener'in yaptığı açılış konuşmasında samsunda Bocce nin aldığı yolu ve destek verenlere teşekkür ederek hedeflerini anlattı. Ardından Petank milli takım antrenörü Adem Yakıncı söz alarak ilk önce Federasyon başkanının yoğun işlerinden dolayı toplantıya katılamadığını belirterek başkanın selamlarını iletti. Federasyon olarak Karadenizde Samsun ilinin önemli bir coğrafi konuma sahip olduğunu bunu Bocce sporu açısından da böyle görmek istediklerinin altını çizerek samsun da bocceye sahip çıkanlara teşekkür ederek Samsun için federasyonun yapılacak tüm çalışmalarda yanlarında olacağını ifade etti. 


Son olarak söz alan Alaçam Kaymakamı ve federasyonumuz Onur Kurulu Üyesi Mustafa Masatlı şunları söyledi:


"Katılımcılara bizlerin davetini kırmadınız ve katılarak katkı koyarak bizleri yalnız bırakmadınız teşekkür ediyorum dedi.Masatlı ayrıca bocce spor tarihinden kısaca söz ederek bizim kültürümüzde ve çocukluğumuzda da böyle oyunlar oynadık bize uygun bir oyun diyerek bocce bize yabancı değil dedi.Kısaca dünyadaki ve Türkiye deki bocce den bahseden masatlı tam bir teknik adam edasıyla izleyenler  tarafından alkışlanarak bu kadar olur dedirterek masatlıyı biz bu işte varsak tam oluruz yada olmayız cümlesinin altını kalın çizgilerle çizmesine sebep oldu. Ayrıca 2007 hedeflerinide Dart ve Bocce hakemliğinin yanı sıra Samsuna kazandıracağımız bir Bocce sahasıylada Federasyon faaliyetlerinden birini de Samsuna istiyoruz. Ayrıca diğer Karadeniz illerini de Bocce sporunda aktif hale getirerek 2007 yılında ilk Karadeniz bölge şampiyonasını gerçekleştireceğiz."


 


853663 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği