Seferihisar'da Petank seferberliği başlatan protokol imzalandı

Seferihisar'da Petank seferberliği başlatan protokol imzalandı

Dünya'nın sakin şehir (Citta Slow) markasına sahip ender kentlerinden olan İzmir Seferihisar'da Petank seferberliği başlatıldı. Petank sporunun yaygınlaşması için Seferihisar belediyesi ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu arasında i

Dünya'nın sakin şehir (Citta Slow) markasına sahip ender kentlerinden olan İzmir Seferihisar'da Petank seferberliği başlatıldı. Petank sporunun yaygınlaşması için Seferihisar belediyesi ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı.


Dünyada küreselleşmenin getirdiği olumsuzluklar karşısında kentlerin özgün kimliklerini koruyarak yaşam kalitesini artırmayı ve sürdürülebilir gelişmeyi öngören uluslararası ''Cittaslow (sakin şehir)'' örgütlenmesine üye olan Seferihisar, ilçe halkının 7'den 70'e herkesin spor yapmasına olanak verecek ''petank'' sporuyla tanışmaya hazırlanıyor. Petank'ın Seferihasar'da yaygınlaşması için Seferihisar Belediyesi ve Kaymakamlığı ile bu sporu bünyesinde barındıran Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Okullarda ''petank'' sporunu tanıtıcı etkinlikler düzenlenmesi, antrenör kursları, okul içi ve okullararası yarışmalar ile dede-torun turnuvası ve Seferihisar Açık Petank Festivali düzenlenmesiyle Türkiye Petank Takımı'na sporcu seçimi konularını kapsayan protokol, Seferihasar Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Federasyon Başkanı Ahmet Recep Tekcan tarafından imzalandı.


Protokol çerçeesinde okullardan başlayarak, mahalleler ve sitelerde petank sporu yapılacak. Proje kapsamında Teknik Kurul üyesi Hüseyin Tükenmez de proje koordinatörü olarak görevlendirildi.  


İlk çalışmalar okullarda başlatıldı

288107 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği