Şeker Gibi Sonuç

Şeker Gibi Sonuç

3-6 Nisan 2013 tarihleri arasında Kemer'de yapılan Türkiye 1. ve 2. Bocce Ligi finalleri sonucunda Etimesgut Şekerspor 2. lig şampiyonu olurken, 1. ligde ise play-off oynanması kararı alındı.

3-6 Nisan 2013 tarihleri arasında Kemer'de yapılan Türkiye 1. ve 2. Bocce Ligi finalleri sonucunda; Etimesgut Şekerspor 2. lig şampiyonu olurken, 1. ligde aynı puanda kalan 3 takım arasında ise play-off oynanması kararı alındı.

 

Türkiye 2. Bocce Ligini 54 puana ulaşan Etimesgut Şekerspor şampiyon olarak tamamlarken, 48 puanla Türkgücü Ülküspor ikinci, 46 puanla Bolu Belediyespor ise üçüncü sırada tamamladı. 45 puan toplayarak kürsüye çıkma şansını yitiren Gençlerbirliği ise Birinci Lige terfi eden 4. takım olmayı başardı.

 

2. Ligin son 4 sırasında yer alan; Manisa İl Özel İdare Spor, Kırıkkale SHÇEK, Kırıkkale Dinamik Spor ve Denizli İdman Yurdu Spor ise gelecek sezon 3. ligde mücadele edecek.

 

2. ligde tüm sonuçlar >>>

 

 

3 yıl sonra rekorlar kırıldı

 

Diğer yandan ikinci lig yarışmalarına Petank Altın Nokta oyununda 44 sayı bularak Türkiye rekorunu kıran Türkgücü Ülküspor sporcusu Umut Güngör damgasını vurdu. Güngör, 3 yıl önce Gökhan Çelik tarafından kırılan 43 sayılık rekoru gelişterek, yeni rekorun sahibi oldu.

 

Petank Altın Nokta oyununda rekoru Güngör'e kaptıran Gökhan Çelik, Volo Altın Nokta oyununda kendisine ait olan 22 sayılık rekoru 24 sayıya çıkararak moral buldu. Basamak oyununda yarışan Faik Dursun Öztürk de 37 sayıya ulaşarak, yine 3 yıl önce Yılmaz Güzelocak tarafından kırılan Türkiye rekorunu egale etmiş oldu.

 

1. ligin şampiyonu belirlenemedi

 

Diğer yandan 1. ligde Raffa etabı sonucunda şampiyonluk yarışında öne çıkan 5 takımdan Kazan Belediyespor Petank etabında geride kalınca, Volo etabında 4 takım arasında nefes kesen bir şampiyonluk yarışı yaşandı. Bu yarışta Bartın Üniversitesi geriye düşerken, ligi 41 puanla 4. sırada tamamladı. 43 puana ulaşan Hasanağa Toki, Konak Belediyesi ve Çekirgespor'un aralarında oynanan maçlarda bir üstünlük kurulmadığından, lig jürisi 3 takım arasında play-off oynanması kararı aldı.

 

Şampiyonu belirleyecek play-off karşılaşmaları 21-22 Nisan 2013 tarihlerinde Ankara Kazan Bocce Salonu'nda oynanacak. Play-off'ta takımlar, Petank ve Raffa disiplininde karışık üçlü takımlar, Volo disiplininde ise kadın-erkek Altın Nokta ve Basamak oyunları oynayacak.

 

Türkiye 1. Liginde, son 4 sırada kalan Rize GSK, Fomget Spor, Eskişehir GSK ve İzmir Bocce Spor ise 2. lige düşen takımlar oldu. 

 

1. ligde tüm sonuçlar >>>

 

Başkan Tekcan sporculara hitap etti     

 

İkinci lig için düzenlenen madalya ve kupa töreninde sporculara hitap eden Başkan Dr. Ahmet Recep Tekcan, "Bocce'de federasyonumuz 8 yıl içerisinde büyük gelişmeler kaydetti. Çok sayıda derece kazandık. Tek eksiğimiz ise altın madalya. Bunu da Akdeniz Oyunlarında almanızı istiyorum" dedi. Tekcan, Bocce'de ülke olarak artık yeni ülkeler kategorisinde değil, iddialı ülkeler kategorisinde göründüğümüzü de hatırlatarak, "Bu iddiamızı Mersin'de pekiştirmek zorundayız. Bu hedef için camia olarak kilitlenmenizi istiyorum. Elde edilecek şampiyonluk kişilerin değil, camiamızın, ülkemizin başarısı olacak. Bu nedenle birbirinize destek vermenizi bekliyorum" dedi.

 

Başkan Tekcan sporculara hitap etti

4764 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği