Sırbistan'da ilk kez üç disiplinin bir arada yapıldığı turnuvaya katıldık

Sırbistan'da ilk kez üç disiplinin bir arada yapıldığı turnuvaya katıldık

Sırbistan'da ilk kez Raffa, Petank ve Volo disiplinlerinin bir arada yapıldığı turnuvaya katılan sporcularımız başarılı sonuçlar aldı.

Sırbistan'da ilk kez Raffa, Petank ve Volo disiplinlerinin bir arada yapıldığı turnuvaya katılan sporcularımız başarılı sonuçlar aldı.


1-2 Mayıs 2010 tarihlerinde Sırbistan'ın Fruska Gora kentinde yapılan Uluslararası Bocce Turnuvasında, Petank ve Raffa'da çiftler maçları, Volo'da ise geleneksel çiftler, altın nokta ve basamak maçları oynandı.


Raffa ve Petank'ta 4. olduk


Turnuvada Raffa disiplininde ülkemizi Hüseyin Tükenmez-Gökhan Çelik ve Yunus Öztürk - Barışcan Küçük çiftleri temsil etti. Tükenmez-Çelik çifti grubunda ikinci olduktan sonra çeyrek finalde İsviçre milli takımını mağlup edip yarı finale kalarak büyük bir başarıya imza atmasına rağmen, yarı finalde İtalyan takımına yenilerek final şansını yitirdi. Üçüncülük karşılaşmasında ise Avusturya milli takımı karşısında farklı önde götürdüğü karşılaşmayı son elde yitiren takımımız 4.lükle yetinmek zorunda kaldı. Diğer yandan Öztürk-Küçük çifti ise gruptan çıkamazken, sıralama maçında Libya'yı yenerek 9. sırada yer aldı.


Petank'ta ise çok sayıda takım yarıştı. Bu disiplinde ülkemizi Talip Arslan-Hakkı Ünal, Leyla Keser-Hasan Çoban, Meryem Savaş-Gözde Çankaya, Hüseyin Tükenmez-Gökhan Çelik ve Yunus Öztürk - Barışcan Küçük çiftleri temsil ederken, ilk 8'e sadece Arslan-Ünal çifti kaldı. Çeyrek finalde güçlü Fransız rakiplerini geçerek yarı finale kalma başarısı gösteren takımımız, önce İtalyan genç milli takımına yenilerek final şansını yitirdi. Ardından Sloven rakipleri karşısında son elde kaybettikleri bir sayı ile mağlup olan takımımız, talihsiz bir biçimde 4. sırada kaldı.


Volo'da ev sahibi üstünlüğü


Turnuvanın en büyük katılımı ise Volo branşında gerçekleşti. Bu branşta geneleneksel çiftlerde yarışan Hüseyin Tükenmez-Gökhan Çelik ve Yunus Öztürk - Barışcan Küçük çiftleri, gruptan çıkamayarak elendi. Altın Nokta oyununda yarışan sporcularımız Meryem Savaş, Hüseyin Tükenmez ve Gökhan Çelik de çeyrek finale kalamadı. Volo'da tek çeyrek final ise Basamak oyununda Gökhan Çelik'ten geldi. Bu oyunda Çelik ilk turda elde ettiği 27 sayı ile çeyrek finale kalmasına rağmen, ikinci turda 25 sayıda kalınca turnuvayı 7. sırada tamamladı.


Bocce'de Akdeniz Birliğine doğru


Bu arada Bocce'nin tüm disiplinlerini bir araya getirmek amacıyla düzenlenen organizasyona katılan 17 ülkenin yöneticileri bir araya gelerek turnuva ve gelecek ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 3 branşın bir arada oynanacağı turnuva projesini ilk kez ortaya atan Mutlu Türkmen, "Bu projeyi yapmayı geçen yıl Ankara'daki şampiyonada biz önerdik; ama Sırbistan gönüllü olunca onlara bıraktık.' dedi. Türkmen, toplantıda Bocce'nin 3 disiplinin bir arada olacağı bir Akdeniz Birliği kurulması teklifini ortaya atarak, 2011 yılından itibaren bütünleşik Akdeniz Şampiyonalarının  yapılmasını talep etti. Toplantıda bu konuda inisiyatif kullanan Türkmen'in koordinasyon görevi üstlenmesi ve gerekli çalışmaları yapması konusunda da karar birliği oluşturuldu.  


Raffa müsabakaları 2 sahada oynandı


Petank'ta Ünal - Arslan çifti yarı final müsabakasında


Genç sporcularımız 3 disiplinde de yarışarak takdir topladı

271105 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği