İstanbul Bowling Open turnuvasını Rob Thurlby kazandı

İstanbul Bowling Open turnuvasını Rob Thurlby kazandı

7-15 Mayıs tarihlerinde yapılan 8. İstanbul Open Bowling Turnuvasını Rob Thurlby kazandı. Thurlby 10 bin Euro para ödülünün de sahibi oldu.  

7-15 Mayıs tarihlerinde yapılan 8. İstanbul Open Bowling Turnuvasını Rob Thurlby kazandı. Thurlby 10 bin Euro para ödülünün de sahibi oldu.  


Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu?nun 2011 yılı faaliyet takviminde yer alan, Time Out Bowling Center ve İstanbul Bowling Spor Kulübü tarafından organize edilen ?8. Uluslararası İstanbul Bowling Open Turnuvası? şampiyonu ROB THURLBY oldu.


Bowling?in formulası olarak kabul edilen ve hem Dünya hem de Avrupa Bowling Federasyonlarının yıllık puan tablosuna etki eden İstanbul Open muhteşem finaliyle sona erdi.


Finale kalan iki sporcu Paul Moor ve Rob Thurlby?in kıran kırana bir mücadele verdiği final mücadelesini sadece 7 sayı farkla kazanan Rob Thurlby turnuvanın şampiyonu oldu.


Toplam 68000 Euro para ödülünün dağıtıldığı turnuvada, birinci olan Rob Thurlby 10000 Euro, ikinci olan Paul Moor 6000 Euro, üçüncü olan Mika Koivuniemi ve Lisanne Breeschoten          ise 3500?er Euro para ödülü kazandı.


Turnuvada ilk 48?e giren Türk sporcularımız; Mehmet Kaya, Ebru Özoğluuntur, Habib Doğan, Gülhan Aksular ve Bülent Ateşoğlu ilk 18 finalinde elendiler.


Turnuvaya, Almanya, Avusturya, Amerika, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İsrail, İsveç, İskoçya, İtalya, İzlanda, Kazakistan, Kıbrıs, Kuveyt, Libya, Letonya, Nijerya, Polonya, Romanya, Rusya, Slovenya, Ukrayna ve ülkemizden 200?ü aşkın sporcu katıldı.


 29 ülkeden 200 bowling sporcusunun katıldığı turnuvanın Time Out Bowling Center ve Spor Toto  ana sponsorları olurken, Profilo Alışveriş Merkezi, TRT, THY, Om-ar Tekstil, Balkan Reklam, Eser Bayrak, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İBB Kültür A.Ş ?de turnuvaya katkıda bulundular.


Turnuvanın her geçen yıl güçlenerek devam ettiğini ve markalaştığını vurgulayan Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep TEKCAN, ?Bu önemli organizasyonda her türlü övgüyü hak ediyoruz. Tek eksiğimiz sporcularımızı bu turnuvada üst basamaklarda görmek. Bunun için de çeşitli çalışmalar yapacağız? dedi.


Turnuvada dereceye girenlere ödüllerini TEKCAN verdi

42647 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği