Tayvan'da yapılan Dünya Oyunlarında Bocce takımımız bronz madalya kazandı

Tayvan'da yapılan Dünya Oyunlarında Bocce takımımız bronz madalya kazandı

Tayvan'da yapılan Dünya Oyunlarında, son gün Arjantin karşısında müthiş bir mücadele ortaya koyan Bocce takımımız bronz madalya kazandı.

Tayvan'da yapılan Dünya Oyunlarında, son gün Arjantin karşısında müthiş bir mücadele ortaya koyan Bocce takımımız bronz madalya kazandı.Hakkı Ünal yönetimindeki milli takımda Deniz Demir ve Rukiye Yüksel, ülkemizi Raffa disiplininde çift bayanlarda temsil ederek, yeni bir tarih daha yazdılar.


Tayvan'da yapılan Dünya Oyunlarında, İtalya ve ev sahibi Tayvan'la aynı grupta yer alan takımımız, ilk gün grubunda İtalya'ya 15-3 yenilmesine rağmen, ikinci maçında Tayvan'ı 15-5 yenerek yarı finale kalmayı  başardı. İkinci gün ise yarı finalde Brezilya ile karşılaşan milliler, bu maçı 15-6 kaybederek final şansını yitirdiler. Son gün (22 Temmuz) Arjantin karşısında bronz madalya maçı yapan sporcularımız müthiş bir mücadele vererek, 15-11 galip geldiler ve bronz madalyanın sahibi oldular.  


Sevda finale kalamadı


Diğer yandan Volo Basamak disiplininde yarışan Sevda Keklik ise, elemelerde 25 sayıda kalınca final şansını yitirerek elendi.


Bocce milli takımımız Dünya Oyunları seremonisinde


Madalya töreni


Sporcularımız ödüllerini FIPJP Başkanı Claude AZEMA'dan aldı


Petank takımı Europetanque turnuvasında yarıştı


Diğer yandan Fransa'nın Nice şehrinde yapılacak olan ilk Avrupa Erkekler Petank Şampiyonası öncesinde milli takımımız Europetanque turnuvasında yarıştı. Turnuvada ülkemizi Özcan Duman, Ramazan Ardıçlık ve Mustafa Yılmaz temsil etti. Milliler 512 takımın yarıştığı turnuvada 5. turda Tropezienne takımı karşısında 13-8 kaybederek 17. sırada yer aldılar. Turnuvada Kente (Quintas)- Suşo (Suchaud) ve Lakrua (Lacroix)'dan oluşan takım Topezienne'i mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. 2000'den fazla sporcunun yarıştığı turnuva, sahil kenarında ve şehir merkezinde kurulan 64 sahada oynandı. Final maçının Spor+ kanalından naklen yayınlandığı ve üç bin kişinin izlediği final maçının ardından derece elde eden takımlara toplam 50 bin Euro para ödülü dağıtıldı. Europetanque turnuvası Petank'ın en önemli organizasyonlarından birisi olarak kabul görüyor.  


Sahil kenarına kurulan sahalar Park içerisinde kurulan sahalar

427068 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği