Türkiye Birinci Bocce Ligi finalde kırılan rekorlarla sona erdi

Türkiye Birinci Bocce Ligi finalde kırılan rekorlarla sona erdi

Türkiye Birinci Bocce Ligi, 23-25 Nisan tarihleri arasında Kemer'de yapılan Volo etabı ile tamamlandı. Arda arda rekorların kırıldığı etap sonucunda geçen yılı şampiyonu Hasanağa TOKİ SK unvanını korumayı bildi.

Türkiye Birinci Bocce Ligi, 23-25 Nisan tarihleri arasında Kemer'de yapılan Volo etabı ile tamamlandı. Arda arda rekorların kırıldığı etap sonucunda geçen yılı şampiyonu Hasanağa TOKİ SK unvanını korumayı bildi.

Üçüncü etap sonucunda 54 puana ulaşarak açık ara lig şampiyonluğunu elde eden Bursa Hasanağa Toki SK'nun  ardından, 46 puanla Ankara Kazan Belediyesi SK ise ikinci sırada yer aldı. Ligde 40 puana sahip 2 takımdan Antalya Kemer Belediyesi SK üçüncü , Bartın Köksal Toptan Lisesi SK ise dördüncü sırayı aldı.

Ligde Konak Belediyesi SK 39 puanla 5., Kocaeli Üniversitesi SK 36 puanla 6., Antalya Yat Yelken SK ise 33 paunla 7. sırada yer alırken, 32 puana sahip 3 takımdan Gümüşhane GSİM SK 8., İstanbul Bocce SK 9. ve Bursa Çekirge SK ise 10. sırada yer aldı.

Ligde ilk 10 içerisinde yer almayan son 8 takım ise, Eskişehir'de yapılacak olan ikinci  lig play-off müsabakalarına katılarak, tekrar birinci lige katılmaya çalışacak.


Şampiyon değişmedi!


Ligin ikincisi Kazan Belediye SK oldu


Ev sahibi ligi 3. sırada tamamladı


Finalde rekorlar arda arda geldi

Ligin final etabında Konak Belediyesi SK sporcusu Gökhan Çelik 19 sayı ile Altın Nokta rekorunu egale ederken, Hasanağa Toki SK sporcusu Sevda Keklik ise önce 33, sonra 40 sayıya ulaşarak Basamak rekorunu iki kere kırdı. Rekoru çok yüksek bir sayıya taşıyan Keklik bütün izleyecilerden büyük bir alkış topladı.

Tekcan: "Bocce okullara girecek"

Ligin tamamlanmasının ardından yapılan ödül töreninde, dereceye girenlere madalya ve kupaları Uluslararası Bocce Federasyonu Teknik Kurulu üyesi M.Yasin Kafi, federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, Kemer Belediye başkan vekili Turan Anatürk ve İlçe Emniyet Müdürü Hasan Mutlu tarafından verildi. Törende bir konuşma yapan başkan Tekcan, ligde elde edilen rekorlarla Türk Boccesinin çıtasının biraz daha yükseldiğini belirterek, "Boccede geçen yıl madalya patlaması yaşadık. Bocceyi okullara da sokarak, tabanımızı daha da güçlendirecek ve ileriki yıllarda madalya sayımızı da artıracağız" dedi.

Ligin toplu sonuçları >>>


Libya milli takımı ile ikili temas

Bu arada Sırbistan'da yapılacak turnuva için hazırlık yapmak üzere Kemer'e gelen Libya milli takımı ile Türk Milli Takımı arasında da dostluk turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvada Raffa ve Volo disiplinlerinde Türk milli takımı galip gelirken, Petank branşında ise Libya milli takımı başarılı oldu.


Türk ve Libya'lı sporcular toplu halde


Libya milli takımı Raffa milli takımımız karşısında

 

279150 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği