Türkiye Birinci Bocce Ligine Terfi Maçları

Türkiye Birinci Bocce Ligine Terfi maçlarında büyük bir katılım, heyecan ve çekişme vardı. 22-24 Aralık tarihleri arasında Antalya Muratpaşa Belediyesi Bocce tesislerinde oynanan turnuvada, çeşitli illerden 16 bayan 21 erkek olmak üzere toplam 37 takım kaTürkiye Birinci Bocce Ligine Terfi maçlarında büyük bir katılım, heyecan ve çekişme vardı. 22-24 Aralık tarihleri arasında Antalya Muratpaşa Belediyesi Bocce tesislerinde oynanan turnuvada, çeşitli illerden 16 bayan 21 erkek olmak üzere toplam 37 takım katıldı.


Federasyon Başkanı Ahmet Recep TEKCAN Sporculara hitap ediyor

İlk kez Volo ve Petank Oynandı
Turnuvada ülkemizde ilk kez Volo Basamak oyunu ve Petank Altın Nokta oyunu oynandı. Akdeniz Oyunları ve Dünya Oyunları gibi çok önemli organizasyonların  parçası olan bu oyunların ülkemizde başlaması da tarihi bir önem arz ediyor!
Volo ve Petank oyunları yarışmacıların yanı sıra, antrenör, hakem ve izleyicilerin de büyük ilgisini çekti. Özellikle Volo Basamak oyunu herkesin beğenisini kazanırken, ülkemizde bu oyunlarda kısa sürede önemli derecede yaygınlaşma ve başarı elde edileceği herkesin ortak kanaati oldu.


Volo Basamak OyunuPetank Altın Nokta Oyunu

2007'de Liglere 60'a yakın takım katılacak!
Çığ gibi büyüyen Bocce ailesi, ikinci ligin kurulmasını da kaçınılmaz hale getirdi. 2006 yılında yapılan Bocce Ligine bayanlarda ve erkeklerde 10'ar takım katılırken bu sene kademeli lige geçilmesiyle birlikte, bu sayı hızlı bir artışla 30'a kadar çıkacak. Böylelikle Türkiye Bocce liglerinde 60'a yakın takım mücadele verecek ve Türkiye Bocce Ligleri amatör sporlar arasında ön sıralarda yer alan önemli bir lig haline gelecek! Terfiye çok sayıda katılım olması nedeniyle, birinci ligte yer alan takımların sayısının da artması gündeme geldi. Terfi maçında erkeklerde ilk 7, bayanlarda ilk 6 sıradaki takımların birinci lige terfi ettirilmesi amacıyla Federasyon İcra Kurulana öneri getirildi. 


Raffa sisteminde çok yorulan hakemler, yeni sistemden memnun kaldılar!

Birinci Ligde Bartın, Antalya ve İstanbul Ağırlığı
2007 Türkiye Bocce Birinci Liginde Antalya, İstanbul ve Bartın illeri üçer kulüp takımıyla temsil edilecek. Bu illerin takımları da şampiyonluğun en önemli adayları olacak. Diğer yandan bayanlarda Bartın'ın lige terfi etme hakkı kazanan dördüncü takımı olan  Bartın Kemer SK ise statü gereği ikinci ligde mücadele edebilecek!
Ankara Kazan Belediyespor'dan Büyük Çıkış
Ligte Bocce branşında başkenti yeni bir takım, Ankara Kazan Belediye Spor Kulübü, temsil edecek. 2006 yılında ligde yer alan BB Ankara Spor'un ligten çekilmesinin ardından, bu kulübün sporcuları da Kazan Belediye SK'na transfer oldular. Güçlü bir takım oluşturan Kazan Belediyesi, bayanlarda ilk sırayı elde ederken, erkeklerde ise ikinci sırada yer alarak birinci lige kolaylıkla terfi etti. Kulübün bayan takımında yer alan Meryem Savaş Volo'da elde ettiği 11 sayı ile Türkiye rekorunun sahibi oldu. Böylelikle Kazan Belediyesi ligte de şampiyonluğun önemli adaylarından birisi olacağının sinyallerini verdi.    


Kazan Belediye SK takımı Federasyon Başkan Vekili Mutlu TÜRKMEN'le birlikte

 
İlk 10'da yer alan takımlar:
Bayanlar Sıralaması Erkekler Sıralaması
1- Ankara Kazan Belediyesi SK 1- Antalya Kemer SK
2- İstanbul Elit SK 2- Ankara Kazan Belediyesi SK
3- İstanbul Bocce SK 3- Bartın Orduyeri Fatih SK
4- Yeni Bartın SK 4- Antalya Kemer Yat Yelken SK
5- Bartın Kemer SK 5- Kocaeli GSİM GSK
6- Bursa Olimpik GSK 6- İstanbul Elit SK
7- Kırıkkale GSİM GSK 7- Yalova GSK
8- Eskişehir ESJİM SK 8- Bartın Gençlik SK
9- Ankara FOMGET GSK 9- Bursa Nilüfer GSK
10- Ankara SİTAL GSK 10- Bursa Akademi GSK

854143 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği