Türkiye Bocce Şampiyonasında sürpriz sonuçlar alındı

Türkiye Bocce Şampiyonasında sürpriz sonuçlar alındı

Kazan Bocce Salonu'nda yapılan Türkiye Şampiyonasına büyük bir katılım oldu. Şampiyonada bazı disiplinlerde sürpriz sonuçlar alındı.

Kazan Bocce Salonu'nda yapılan Türkiye Bocce Şampiyonasına büyük bir katılım oldu. 235 sporcunun bir kaç disiplinde yarışması nedeniyle şampiyona oldukça yoğun geçerken, sporcular gece geç saatlere kadar müsabakalara devam etmek zorunda kaldı.


Türkiye Gençler Bocce (Raffa- Petank) Şampiyonası 6-7 Mayıs, Türkiye Büyükler Bocce (Raffa- Petank) Şampiyonası ise 8-9 Mayıs tarihlerinde yapıldı. Gençlerde ilk 8 dereceyi elde eden sporcular, büyükler kategorisinde de yarışma şansı buldu. Özellikle Petank'ta büyük erkekler kategorisinde yarışan 78 sporcu arasından sıyrılan 2 genç sporcunun final oynaması büyük bir sürpriz oldu. 


KKTC'li sporcular da yarıştı


Bu arada şampiyonaya Raffa disiplininde 8 KKTC'li sporcu da katıldı. Bu sporcular arasında büyük bir başarı sergileyen Recep Ruh, şampiyonada bronz madalya elde etmeyi bildi.


Bayanlar Altın Noktada rekora 2 ortak!


Altın Nokta müsabakalarında ise büyük bir sürpriz yaşandı. Elemelerde Sevda Keklik 33 sayıya ulaşarak Türkiye rekorunun sahibi olurken, finalde aynı sayıya ulaşan Gülçin Esen hem rekora hem de altın madalyaya ulaştı.


Raffa'da final gece yarısından sonra oynandı 


Erkekler Raffa Şampiyonasında sabaha karşı 2:30'da sona eren müsabakada, Mesut Ergişi'ni mağlup eden Özkay Kaplan şampiyonluğa ulaştı.


Takımlarda Konak Belediye SK üstünlüğü


Petank disiplininde 3 kategoride yapılan takımlar arası yarışmaların ikisinde (Gençler ve Büyük Bayanlar) Konak Belediye SK şampiyonluğa ulaşırken, Büyük Erkeklerde ise finalde Konak Belediyeyi mağlup etmeyi başaran Alaçam Gençlik SK ilk sırayı elde etti.


Tüm sonuçlar için tıklayınız >>> 

268705 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği