Türkiye Petank ve Volo Şampiyonası Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yapıldı

Türkiye Petank ve Volo Şampiyonası Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yapıldı

Türkiye Petank ve Volo Şampiyonası, Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yapıldı. Şampiyonada başarılı olan sporcular milli takıma seçildi.

Türkiye Petank ve Volo Şampiyonası, Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yapıldı. Şampiyonada başarılı olan sporcular milli takıma seçildi.


Türkiye Gençler Petank Şampiyonası ve Türkiye Volo Şampiyonası, 15-17 Ağustos 2009 tarihleri arasında Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yapıldı. Petank branşında bayan - erkek karışık oynanan müsabakalar, tekler ve çiftler olmak üzere iki kategoride yapıldı. Diğer yandan Volo branşında ise ümit erkeklerde Kombine yarışması, erkekler açık kategoride ise Basamak yarışması düzenlendi. 


Başkan Yılmaz açılış konuşmasında Türkmen'in açılış konuşması


Faaliyete büyük destek veren ilçe kaymakamı Küçük'ün konuşması Kaymakam Küçük ve Başkan Yılmaz, Türkmen ve Arslan'a hediye takdim ettiler


Görev yapan hakemler açılış töreninde Yerel yöneticiler şampiyonayı yakından takip etti


Açılışa katılan sporcular


Dursunbey halkının ve yerel yöneticilerin yakın ilgi gösterdiği şampiyona aynı zamanda milli takım seçme niteliği taşıdığından, üst düzey maçlara sahne oldu. Özellikle Petank'ta yarışan gençler sonuca ulaşabilmek için 3 gün boyunca yoğun bir enerji sarfettiler.


Petank'ta tekler kategorisinde milli sporcu Enes Kofoğlu (Bursa), uzun maratonu galip tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı. Finalde Merve Öztürk'ü geçen Kofoğlu, ikinci kez genç milli takımda yarışma hakkı elde etti. Teklerde üçüncü sırayı ise Gafur Kedikoğlu (Samsun) alırken, dördüncü ise Ramazan Sandıkçı (Bursa) oldu.


Petank çiftlerde ise zorlu bir maraton yaşandı. İlk gün oynanan müsabakalarda elenerek ilk 8 dışında kalan takımlar için, ikinci gün B turnuvası yapıldı. B turnuvasında finale kalan çiftlerin eklenmesiyle, 10 çift arasında grup maçları oynanarak yarı finalistler belirlendi. Çiftlerde Hasanağa Toki Kulübü sporcuları, İsmet-Ramazan, finalde yine aynı kulüpten Seda-Doğukan'ı mağlup ederek şampiyonluğa ulaştılar. Çiftlerde üçüncülüğü İsa-Neslihan (Samsun) elde ederken, dördüncülüğü ise Müsebbiha-Emre (Antalya) kazandı.


Bu sonuçların ardından Petank gençlerde, Enes Kofoğlu, Ramazan Ömeroğlu, İsmet Resullü ve Doğukan Kaloğlu milli takımda yer alma hakkı elde ettiler.


Ramazan - İsmet çifti zor rakipleri aşarak ilk sıraya yerleşti


Enes, teklerde maratonu ilk sırada tamamladı


Volo Kombine oyununda sadece ümit erkekler yarıştı. Finalde uzatmalarda M. Yımaz Duran'ı (Bursa) yenmeyi başaran Emre abar (Ankara) şampiyonluğa ulaştı. Diğer yandan Güven Horuz (Rize) üçüncü, Birkan Tülek (İstanbul) ise dördüncü sırada yer aldı.


Basamak oyununda ise istikrarlı bir skor yakalayan Gökhan Çelik (İzmir) birinci olurken, Yılmaz Güzelocak (Bursa) ikinci, Yunus Emre Yeşilyurt (Bursa) üçüncü ve Rüstem Hamdi (Bursa) dördüncü oldu. Bu sonuçların ardından Emre Abar ve M. Yılmaz Duran ümitler kategorisinde, Rüstem Hamdi  gençler kategorisinde, Yılmaz Güzelocak büyükler kategorisinde ve Gökhan Çelik ise hem gençler hem de büyükler kategorisinde Dünya Şampiyonasında yarışma hakkı kazanmış oldu.  


Kombine finali Basamak finali


Şampiyonanın açılış ve kapanış törenine Dursunbey halkı ve yerel yöneticiler büyük ilgi gösterdi. Açılış töreninde bir konuşma yapan federasyon başkan vekili Dr. Mutlu Türkmen, Bocce'nin 2009 yılında büyük bir sıçrama yaşadığını hatırlatarak, bu başarının Dursunbey gibi oldukça ilgili yeni yerlerin katılımıyla daha da artacağını vurguladı. Türkmen'in ardından konuşan Dursunbey Belediye Başkanı Mehmet Ruhi Yılmaz ise önemli bir faaliyete ev sahipliği yaptıklarından dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirdi ve ilçede kalıcı Bocce tesisleri yapılmasına destek olma sözü verdi. Son olarak  bir konuşma yapan ilçe kaymakamı İbrahim Küçük ise, sporun gençliğin iyi yetişmesi açasından en önemli destek etkinliği olduğunu belirterek, "Kitleleri en iyi yönlediren araç spordur. Bu nedenle ulusal ölçekte ilk şampiyonaya ev sahipliği yapmanın onurunu taşıyoruz. İlçemizde spor adına her türlü desteği sağlayacağız." dedi. Açılış töreninde Türkmen, desteklerinden ötürü sponsor firmalara, belediye başkanına ve ilçe kaymakamına birer şükran plaketi takdim etti. Şampiyonanın ödül töreninde ise ilçenin bütün mülki yöneticeleri hazır bulundu. Dereceye giren sporculara ödülleri İl Meclis üyeleri, garnizon komutanı, ilçe milli eğitim müdürü, emniyet müdürü, ilçe başsavcısı, belediye başkanı ve ilçe kaymakamı tarafından takdim edildi.


Şampiyonada oynanan tüm müsabakaların sonuçlarını görmek için tıklayınız >>


Basamakta dereceye giren sporcular Petank teklerde dereceye giren sporcular


Petank çiftlerde dereceye giren sporcular Kombinede dereceye giren sporcular


Dereceye giren sporcular toplu halde


Şampiyona sonrasında yöneticiler kendilerini sahada buldular


 


 

413996 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği