Türkiye Sıralamasının 4. Ayağı Ankara Yapıldı

Türkiye Sıralamasının 4. Ayağı Ankara Yapıldı

Türkiye sıralamasının 4. ayağı olarak ADT tarafından 18-20 Ocak tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Türkiye Dart Şampiyonası'na 104 erkek, 38 bayan olmak üzere 142 sporcu katıldı.  

Türkiye sıralamasının 4. ayağı olarak ADT tarafından 18-20 Ocak tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Türkiye Dart Şampiyonası'na 104 erkek, 38 bayan olmak üzere toplam 142 sporcu katıldı.  


Bahçelievler Pirates'de düzenlenen şampiyonada 3 gün boyunca zevkli ve çekişmeli müsabakalar oynandı. Müsabakalar neticesinde erkeklerde favori sporcular ilk sıralarda yer aldılar. Vatani görevini yeni tamamlayan Emre Torus, sivil hayata muhteşem bir dönüş yaparak şampiyonluğa ulaştı. Final müsabakasında güçlü rakibi Emre Torus'a çekişmeli bir maç sonunda kaybeden Bahadır Alev ikinci olurken, yarı finalde kaybeden Arman Uğur ve İlhan Arı ise 3. sırayı paylaştılar.Bayanlar kategorisinde ise sürpriz bir sonuçla daha önce Türkiye Şampiyonalarında derece elde etmemiş olan Ebru Özden, finalde güçlü ve tecrübeli rakibi Neslihan Algül'ü mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Böylelikle Boyacı, Türkiye sıralamasında da üst sıralara tırmanmış oldu. Yarı fnalde kaybeden Seçil Torus ve Hatice Han ise 3.lük ile yetinmek zorunda kaldılar.Şampiyona sonrasında yapılan törende dereceye giren sporculara ödüllerini federasyon başkan vekili Mutlu Türkmen, yönetim kurulu üyesi Mete Özdemirci ve MHK başkanı Ayhan Ölmezoğlu takdim ettiler. Ayrıca dereceye giren sporculara Pirates tarafından çeşitli hediyeler verildi.  


762495 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği