Türkiye Volo Şampiyonası Katılımcı Listesi ve Kura

Türkiye Volo Şampiyonası katılımcı listeleri atış sıraları ve fikstür ektedir:

Liste ve atış sıraları

Türkiye Volo Şampiyonası katılımcı listeleri atış sıraları ve fikstür ektedir:


Liste ve atış sıraları


Kura (Kurada isimler yer almamaktadır, atış sıraları ve kuradaki numaraları için listeye bakınız)


 


TÜRKİYE VOLO ŞAMPİYONASI YARIŞMA ESASLARI


ü            Geleneksel çiftler: Oyunlar eleme usulü oynanacaktır. Eleme turlarında oyunlar 40 dakika ile sınırlandırılacak, bitiş sayısı 11 olacaktır. Isınmalar bir gidiş ? geliş olarak yapılacaktır. Yarı ? final ve final müsabakalarında ise süre 60 dakika ile sınırlandırılacak, bitiş sayısı ise değişmeyecektir.


ü            Röle (Eşli Basamak): Bayan ve erkeklerde ilk turda en iyi 8 derece belirlenerek, bu sporcular ikinci tura kalacaktır. Dereceler belirlenirken vuruş sayısında eşitlik varsa atış sayısına bakılacaktır. İkisinde de eşit olan birden fazla sporcu barajı geçebilir. (Örnek: 7. sırada yer alan sporcuyla aynı skorlara sahip 4 oyuncu varsa, ilk turu 10 sporcu  geçmiş sayılacaktır.) İkinci turda ise ilk 4 derece belirlenecektir. Burada eşitlik olması halinde eşit sayıda bulunan sporcular eşitlik bozuluncaya kadar yarışacaklar ve kalan 4 sporcu üçüncü turda ilk üç sırayı almak için yarışacaklardır. Dolayısıyla röle oyununda sadece 3 tur oynanacaktır. Isınma süresi 1 dakikadır.


ü            Basamak: Erkeklerde ilk turda ilk 16, bayanlarda ise ilk 8 belirlenecektir. Erkeklerde toplam 4 tur, bayanlarda ise 3 tur oynanarak dereceler tespit edilecektir. Röledeki eşitlikle ilgili sıralama esasları basamakta da geçerli olacaktır. Isınma süresi 1 dakikadır.


ü            Kombine: Kombine oyunu toplam 6 el oynanacaktır. Her el oyuncuların görevi değişecektir. Isınmalar 4 top kullanılarak yapılacaktır.


ü            Altın Nokta:  Erkeklerde ilk turda ilk 16, bayanlarda ise ilk 8 belirlenecektir. Erkeklerde toplam 4 tur, bayanlarda ise 3 tur oynanarak dereceler tespit edilecektir. Final 4?lü her hedefe sırayla atış yapılarak belirlenecektir. Röle ve basamaktaki eşitlikle ilgili sıralama esasları altın noktada da geçerli olacaktır. Isınma hakkı verilmeyecektir.


 


Röle ve gelenekselde aynı takımda oynayan sporcular, aynı renk forma giyeceklerdir. 


Atış oyunlarında (basamak ? röle ? altın nokta) kurayla belirlenen sıra sadece ilk tur için geçerlidir. Diğer turlarda atış en düşük skordan başlayarak en yüksek skora doğru yapılacaktır. Skorları eşit olanlar için bir önceki turdaki sıra esas alınacaktır.


 

730122 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği