TRT Canlı Yayınlayacak

TRT Canlı Yayınlayacak

15-19 Ekim 2012 tarihleri arasında Manisa'da düzenlenecek olan Dünya Kadınlar Bocce (Volo) Şampiyonası, 16-19 Ekim tarihlerinde 4 gün boyunca TRT'den naklen yayınlanacak!

15-19 Ekim 2012 tarihleri arasında Manisa'da düzenlenecek olan Dünya Kadınlar Bocce (Volo) Şampiyonası, 16-19 Ekim tarihlerinde 4 gün boyunca TRT'den naklen yayınlanacak!

 

21 ülkeden katılımın olacağı Dünya Şampiyonasında oynanacak olan 6 değişik oyunun da TRT ekranlarından canlı olarak izlenmesi mümkün olacak. Şampiyona için ayrıca Manisa Valiliğince de özel bir web sitesi açıldı: www.manisa2012.com

 

Şampiyona öncesinde 12 Ekim tarihinde Anemon Otel'de bir basın toplantısı düzenlerek, şampiyona ve hazırlıklara dair bilgi verildi.

 

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz başkanlığı'nda gerçekleştirilen toplantıda 8.Dünya Kadınlar Bocce Şampiyonası'nın 15-19 19 Ekim tarihleri, 1.Akdeniz Kadınlar Bocce Şampiyonası'nın ise 20-21 Ekim tarihleri arasında Manisa Tenis ve Dağcılık Kulübü tesislerinde gerçekleştirileceği açıklandı.

 

Düzenlenen tanıtım toplantısına, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Uluslararası Bocce Federasyonu Başkanı Christian Lacoste, Teknik Kurul Başkanı Henri Escallier, Organizasyon Kurulu Başkanı Mohamed Yacine Kafi, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkan Vekili Mutlu Türkmen, Manisa İl temsilcisi Fevzi Demir, Milli Takım Antrenörü Hüseyin Tükenmez ile Bocce Mili takım sporcuları ile sponsor firmaların temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda konuşan Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, ''İlimizde 15-22 Ekim tarihlerinde Volo dalında Dünya Kadınlar Bocce Şampiyonası ile Petank dalında Akdeniz Kadınlar Bocce şampiyonası gerçekleştirilecek. Manisa’da düzenlenecek olan şampiyonanın Manisa’nın tanıtımına büyük katkısı olacağını inanıyoruz. Bocce sporu yeni gelişmekte olup, geleceğe yönelik umutlarımızı artıracak, her yaştaki insanın oynayabileceği bir spor dalıdır. Dünya şampiyonasının Manisa'da yapılıyor olması Manisa’nın tanıtımı için çok önemli. Yeni gelişmekte olan bir spor dalı olduğu için sporcularımızın isimleri de ilk Bocce milli takımı olarak tarihe geçmiş olacak. Bocce Milli takım sporcularımıza şampiyonada başarılar diliyorum'' dedi.

 

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkan Vekili Mutlu Türkmen ise şampiyonada daha önceki yıllarda Dünya ve Avrupa Şampiyonu olan sporcuların yer alacağını belirtti.

Milli takım sporcularının İzmir, İstanbul, Bursa, Bartın ve Eskişehir illerinden gelen sporculardan oluştuğunu söyleyen Türkmen, 'Şampiyonada 6 sporcuyla yarışacak olan Türk Milli takımında Seda Geridönmez, İlke Kumartaşlıoğlu, Ece İnci Öztürk, Melike Üzüm, Sevcan Akbaba ve Özlem Kormaz yer alıyor'' dedi.

 

Dünya Şampiyonası hakkında bilgiler veren Türkmen, Bocce'de geleneksel oyunda takımların 4'er top kullandığını, oyunun düz bir zemin üzerinde ve yaklaşık 10 cm çapında demir toplarla oynandığını ve oyunun merkezinde yaklaşık 4 cm çapında hedef top bulunduğunu ifade etti.

 

Oyunun yaklaşık 3 metre genişliğinde ve 28 metre uzunluğunda bir sahada oynandığını anlatan Türkmen, oyunda takımlar ellerinde bulunan topları bu hedef topa yaklaştırmayı amaçladıklarını ve bu amaçla yaklaşma ve vurma atışları yapıldığını söyledi.

Bocce'nin buz sporlarından Curling'e benzediğini ifade eden Uluslararası Bocce Federasyonu Başkanı Christian Lacoste ise, Bocce'nin günümüzde 106 ülkede ulusal federasyonu olduğunu, Akdeniz Oyunları, Paralimpik Oyunlar, Asya Oyunları gibi birçok önemli çok sporlu organizasyonda yer alan önemli bir spor olduğunu dile getirdi.

 

Uluslararası Federasyon başkanı Lacoste, Dünya Şampiyonasına Cezayir, Arjantin, Bulgaristan, Şili, Çin, Hırvatistan, İspanya, Fransa, Haiti. Hindistan. Libya. İtalya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Slovakya, Monako, Tunus, Karadağ, Brezilya, Letonva ve Türkiye'nin katılacağını söyledi.

 

 

5187 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği