Tunceli'de Bocce rüzgarı

Tunceli'de Bocce rüzgarı

Doğu ve Güneydoğu illeri öncelikli olmak üzere Bocce ve Dart sporlarının Türkiye genelinde yaygınlaştırılması projesi meyvelerini veriyor. Bu çerçevede şu ana kadar toplam 24 ilde antrenör kursları yapılırken, yeni kurslar da devam ediyor. Ayrıca kurs yap

Doğu ve Güneydoğu illeri öncelikli olmak üzere Bocce ve Dart sporlarının Türkiye genelinde yaygınlaştırılması projesi meyvelerini veriyor. Bu çerçevede şu ana kadar toplam 24 ilde antrenör kursları yapılırken, yeni kurslar da devam ediyor. Ayrıca kurs yapılan illerde de okul bazlı uygulamalar ve yarışmalar devam ediyor. Bu çerçevede Tunceli'de GSİM Müdürü Süleyman ARISOY'un destekleriyle önemli adımlar atılıyor. 


Tunceli'de yapılan çalışmalar çerçevesinde GSİM Bocce il temsilcisi Mahmut KARATAY tarafından 11 mart 2011 tarihinde Beden Eğitimi öğretmenlerine yönelik 1 günlük teorik ve pratik bocce semineri verildi. Seminer sonunda katılımcı okullara Federasyon tarafından malzeme yardımı yapıldı.Bunun ardından Tunceli'de 15 Mart 2011 tarihinde GSİM Bocce il temsilcisi Mahmut KARATAY tarafından Bahar Şenlikleri kapsamında 12-15 yaş kızlar ve 12-15 yaş erkekler kategorilerinde  Geleneksel Petank dalında bireysel yarışmalar yapıldı. Yarışmaya ilköğretim ve ortaöğretim okullarından toplam 70 sporcu sporcu katıldı. 


Dereceye giren öğrenciler:
kızlar
1.Yağmur TÜKLE- Spor Lisesi 9.sınıf
2.Gülden KARCI- Halide Edip Kız Meslek Lisesi 9.sınıf
3.Alev AKSOY- Spor lisesi 9.sınıf
erkekler
1.Erdem MOROĞLU- Namık Kemal Meslek Lisesi 9. sınıf
2.Cenciz ŞAKAR- Munzur İlköğretim Okulu 6. sınıf
3.Serkan ŞAKAR- Munzur İlköğretim Okulu 7. sınıf


81041 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği