Turunç Dart Open Tamamlandı

Turunç Dart Open Tamamlandı

4 ülkeden 150 sporcunun katılımıyla gerçekleşen bu yıl ilk kez gerçekleşen Turunç Dart Open'da Türk Dartçılar Dünya yıldızlarına karşı başarıyla mücadele ettiler.

4 ülkeden 150 sporcunun katılımıyla gerçekleşen bu yıl ilk kez gerçekleşen Turunç Dart Open'da Türk Dartçılar Dünya yıldızlarına karşı başarıyla mücadele ettiler.


Dünya Dart Federasyonunun takvimine Turunç Open ismiyle girerek Türkiye de kendi dalında bir ilke imza atan turnuva 4 ülkeden 150 sporcunun katılımıyla Marmaris?in Turunç beldesinde oynandı. Andy FORDHAM, Daryl FITTON gibi popüler isimlerin katılımıyla oynanan setler Türk Dart oyuncularının katılımıyla büyük çekişmelere sahne oldu. 6 gün süren turnuvanın 15 Eylül Cumartesi gününe denk gelen final mücadeleleri 5 ayrı kategoride gerçekleşti. Tek erkeklerde Andy FORDHAM?ın yarı finalde elenmesi hayal kırıklığına neden oldu. Darly FITHON ve Martin PHILIPS arasında oynanan tek erkekler final karşılaşmasının galibi 3-2 lik çekişmeli bir skordan sonra İngiltere den turnuvaya katılan Martin PHİLİPS oldu. Çift bayanlar klasmanında yarı finalde çekişmeli setler sonucu 3-2 elenen meltem GİRAY ve Neslihan GÜREL gelecek için büyük umut verdi. Çift erkeklerde Jan ROBBİNS ile eşleşen Tolga Bora ise büyük başarı yakalayarak final oynadı. Finalde kaybeden Bora - Robbins çifti ikincilikle yetindi.
1200 m2 lik kapalı alanda oynanan turnuvanın Cumartesi günü oynanan yarı final finalleri ihlas haber ajansının canlı yayın ekibi tarafından uydu üzerinden ulusal ve bölgesel kanallara ulaştırıldı. Turnuvanın İngiltere ayağını oluşturan organizatörlerden Allan MARSHALL kısa bir sürede organizasyonu uluslararası standartlara uygun şekilde hazırlamayı başaran Turunç Belediye Başkanı Ali Fuat FİDAN, Özcan Otel İşletmecisi Süleyman ÖZCAN ,  organizasyon genel koordinatörü Sinan ÖZCAN ve proje sorumlusu İsmail Burçak VAROL? u başarılarından dolayı kutladı. Marshall önümüzdeki senelerde turnuvaya katılımın çok büyük olacağının sinyallerini ödül töreninde yaptığı kısa konuşma sırasında tekrarlayarak belirtti.


Çift Bayanlarda Sıralama:

1. Dee Bateman - Jan Robbıns
2. Jane Stubbs - Claıre Muldoon
3. Meltem Giray - Neslihan Gürel
3. Anıta Ward - Sharon HodgsonÇift Erkeklerde Sıralama:

1. Martin Phillips - Derek Williams
2. Daryl Fitton - Dale Hughes
3. Hüseyin Orakçıoğlu - Uğur Barani
4. Gavin Forsyth - Graham Judge


Çift Erkekler


Tek Bayanlarda Sıralama:

1. Dee Bateman
2. Jan Robbins
3. Jane Stubbs
4. Vera Younger


Tek Bayanlar Birincisi


Tek Erkeklerde Sıralama:

1. Martin Phillips
2. Daryl Fitton
3. Andy Fordham
4. Derek Williams


Tet Erkekler Birincisi

 

823489 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği