Uluslararası Gençler Valence Petank Turnuvası

Uluslararası Gençler Valence Petank Turnuvası

08-09 Haziran 08 tarihleri arasında Fransa'nın Valence kentinde düzenlenen 1. Uluslararası Gençler Valence Petank Turnuvası'nda Eren ERKANAT, Emirhan VARLI ve Cem Erman AĞILÖNÜ'nden oluşan 1. takımımız 20., Zuhal VARLI, Sıla SUDAŞ ve Funda ŞEN'd

Fransa'nın Valence kentinde düzenlenen 1. Uluslararası Gençler Valence Petank Turnuvası'nda sporcularımız başarıyla yarıştılar.


08-09 Haziran 08 tarihleri arasında Fransa'nın Valence kentinde düzenlenen 1. Uluslararası Gençler Valence Petank Turnuvası'nda Eren ERKANAT, Emirhan VARLI ve Cem Erman AĞILÖNÜ'nden oluşan 1. takımımız 20., Zuhal VARLI, Sıla SUDAŞ ve Funda ŞEN'den oluşan 2. takımımız ise 45. olmuştur.


 Turnuvaya; Türkiye (1. ve 2. takımları ile), Fransa, Slovakya, Tunus, İspanya ve Çek Cumhuriyeti (1. ve 2. takımları ile) ile Fransa'nın diğer şehirlerinden gelen 53 takım (toplam 61 takım),  turnuvaya katılmıştır. 1. takımımız 4'lü grubundan 2. olarak çıkmış ve son 32 takım arasına girmiştir.Eleme usulüne göre oynanan Toulon'un La Cadiére takımına 13-9 yenilerek sıralamada 20. olarak turnuvayı bitirmiştir.


2. takımımız grubunda 3. olmuş sıralama maçında ALE38  takımına yenilerek 45. olarak turnuvayı bitirmiştir. Takımlarımızın başında antrenör olarak Ali SEZERER ve Yıldız SEZERER  görev yapmışlardır. Ali Sezerer, turnuvaya çok sayıda takım katıldığını ve sporcularımızın üst düzey oyunculara karşı oynama fırsatı buludğunu belirtirek, "Turnuva genç yaştaki oyuncularımız için ufuk açıcı olmuştur. Bu turnuvada elde ettiğimiz deneyimin meyvelerini önümüzdeki günlerde toplayacağız" dedi. Sezerer, federasyon yetkililerine de desteklerinden ötürü teşekkür etti.


657796 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği