Uluslararası Petank Turnuvasında 3 gümüş

Uluslararası Petank Turnuvasında 3 gümüş

6 ülkeden 96 sporcunun katılımıyla Kemer'de yapılan Uluslararası Petank Turnuvasında Türk sporcular 3 gümüş madalya elde etti.

6 ülkeden 96 sporcunun katılımıyla Kemer'de yapılan Uluslararası Petank Turnuvasında Türk sporcular 3 gümüş madalya elde etti.


5-7 Kasım 2010 tarihleri arasında yapılan Uluslararası Petank Turnuvası'nda takımlarda toplam 28 ekip madalya mücadelesi verdi. Finalde Rusya karşısında başarı olamayan, Birkan-Taha-Mikail ikincilikle yetinirken, üçüncülük maçında ise Lübnan karşısında başarılı olamayan Hüseyin-İlke-Talia dördüncü sırada kaldı.  


Çiftler maçında ise Mutlu Türkmen-Yacine Kafi ikilisi final maçında Lübnan karşısında mağlup olunca ikinci sırada kaldı. Üçüncülük mücadelesinde ise Libya'yı mağlup eden Rusya bronz madalyanın sahibi oldu.


Çift bayanlarda ise finalde Lübnan'lı ekibi mağlup eden Rus takımı şampiyonluğa ulaşırken, üçüncülük maçında Handan-Hülya çiftini mağlup eden bir diğer Rus takımı bronz madalyayı elde etti.


Turnuvada 2 tur üzerinden oynanan Altın Nokta müsabakasında Rus Strelchuk final turunda kaydettiği 29 puanla altın madalyayı alırken, 27 puanla Musa Altun ikinci ve 24 puanla bir diğer Rus sporcu Durnchev  üçüncü sırada yer aldı. İlk turda 41 sayı kaydederek Lübnan rekorunu kıran Jamal Hijazy ise final turunda aynı başarıyı gösteremeyince derece elde edemedi.


Turnuva sonunda yapılan ödül töreninde dereceye giren sporculara ödülleri Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş tarafından takdim edildi.


Toplu sonuçlar >>> 


Dereceye giren sporcular toplu halde


Turnuva güzel bir havada oynandı!


Uluslararası Antrenör ve Hakem Semineri de Kemer'de yapıldı


1-4 Kasım 2010 tarihleri arasında Kemer'de Uluslarararası Antrenör ve Hakem Semineri yapıldı. Seminerde eğitmen olarak Uluslararası Volo Federasyonu Hakem Kurulu Başkanı Henri Escallier,eğitim kurulu başkanı Jacqueline Pellegrin, teknik kurul üyeleri Guy Hanin ve Yacine Kafi görev aldı.


Seminere Türkiye'den 22 hakem, 26 antrenör katılırken, Libya ve Cezayir'den de antrenör ve hakemler seminerde yer aldı. Seminerde ortaokul  ve lise öğrencileri ile de uygulamalı eğitim yapıldı.


 

163983 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği