Ümitler Tarih Yazdı

Ümitler Tarih Yazdı

18-23 Eylül tarihleri arasında İtalya'nın Chieri şehrinde yapılar Dünya Gençler ve Ümitler Volo Şampiyonasında bronz madalya kazanan Faik Dursun Öztürk - Rüstem Hamdi ikilisi Türk Bocce tarihine isimlerini altın harflerle yazdırdı.

18-23 Eylül tarihleri arasında İtalya'nın Chieri şehrinde yapılar Dünya Gençler ve Ümitler Volo Şampiyonasında bronz madalya kazanan Faik Dursun Öztürk - Rüstem Hamdi ikilisi Türk Bocce tarihine isimlerini altın harflerle yazdırdı.

Şampiyonada ülkemizi Faik Kapsız yönetimindeki, antrenör Talip Arslan, ümitler Faik Dursun Öztürk, Yunus Emre Güngör ve Rüstem Hamdi, gençler Tayfun Arık ve Ahmet Musa temsil etti. Şampiyonanın röle kategorisinde yarışan Öztürk-Hamdi çifti ilk turda 35 sayı toplayarak ikinci tura yükseldi. Sporcularımız ikinci turda müthiş bir performans sergileyerek 44 sayı topladı ve ilk 8'e kaldı. Çeyrek final mücadelesinde aynı başarısını tekrarlayan milliler tekrar 44 sayı toplayarak ilk 4'e kalmayı başardı. Sporcularımız yarı finalde de 44 sayı toplayınca final şansını yitirdi ve ülkemize bronz madalya kazandırdı. 44 sayı ile Türkiye Röle Rekorunu da tam 3 kere ardı ardına egale eden sporcularımız, istikrarlı sonuçla isimlerini de tarihe yazdırdı.

Şampiyonada Basamakta yarışan Rüstem Hamdi ilk turda 28 sayı toplayarak ikinci tura yükseldi. İkinci turda performansını yükselten Hamdi, 37 sayıya yükselerek çeyrek finale kaldı. Madalya koşusunda aynı skoru bulamayan sporcumuz 31 sayıya düşünce, ilk 4 şansını da yitirmiş oldu.

Altın Noktada mücadele eden Yunus Emre Güngör, ilk turda 14 sayı toplayarak ikinci tura yükselmesine rağmen, çeyrek final mücadelesinde 8 sayıda kalarak elendi.

Geleneksel oyunlarda teklerde mücadele eden Ahmet Musa ilk turda bay geçti. İkinci turda Sloven rakibine 13-5 kaybeden sporcumuz, baraj maçında da Avusturyalı rakibine 13-10 kaybederek elendi. Kombine disiplininde yarışan Tayfun Arık ilk turda bay geçti. İkinci turda Hırvat rakibine 28-14 kaybeden sporcumuz, baraj maçında Bulgar rakibini 13-10 yenerek grubundan ikinci olarak yükseldi. Arık, çeyrek finalde Fransız rakibine 20-13 kaybederek madalya şansını yitirdi. Geleneksel çiftlerde Musa-Arık ikilisi ilk turda bay geçti. İkinci turda Sloven rakiplerine 13-1 kaybeden milliler, baraj maçında da Uruguay karşısında 10-7 kaybederek elendi.

Diğer yandan şampiyonada Turnuva Komiseri olarak görev üstlenen Faik Kapsız ve uluslararası hakem olarak görev üstlenen Ali Allı da görevlerini başarıyla tamamladı.

4311 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği