Ustalar Şampiyonasını da kazanan Kayaoğlu, sezonu farklı biçimde lider tamamladı

Ustalar Şampiyonasını da kazanan Kayaoğlu, sezonu farklı biçimde lider tamamladı

Dart'ta sezonun son turnuvası Ustalar Şampiyonası'nı da kazanan Engin Kayaoğlu, büyük bir puan faırkıyla şampiyonluğunu ilan etti.

Dart'ta sezonun son turnuvası Ustalar Şampiyonası'nı da kazanan Engin Kayaoğlu, büyük bir puan farkıyla şampiyonluğunu ilan etti.


Dart'ta sıralama turnuvalarının sonuncusu olan Ustalar Şampiyonası, 12-13 Haziran tarihlerinde Ankara'da yapıldı. Turnuvaların sonunda Ustalar Şampiyonasını kazanan erkeklerde Engin Kayaoğlu, bayanlarda ise Duygu Karaca, rankingi de birinci sırada tamamlayarak şampiyonluklarını ilan etti.


Ustalar Şampiyonasından bir gün önce yapılan ve erkeklerde 4, bayanlarda 2 kişiye daha şampiyonaya katılım hakkı kazandıracak olan eleme turnuvasına, 70 erkek, 19 bayan sporcu katıldı. Ustalar Şampiyonasında ise 32 erkek, 14 bayan sporcu mücadele etti.


Erkeklerde son dönemin başarılı ismi Engin Kayaoğlu müthiş bir performans ortaya koyarak Ustalar şampiyonasını kazanırken, Türkiye sıralamasında da açık ara ilk sıraya yerleşerek sezon şampiyonluğunu elde etti. Diğer yandan finalde Kayaoğluna kaybeden Utku Karaca ise hem şampiyonanın hem de sezonun ikinciliğini kazandı. Ustalar şampiyonasının üçüncüsü Emre Toros sezon üçüncüsü olurken, diğer üçüncü Eser Tekin ise sezon dördüncüsü olarak seneyi tamamladı.


Bayanlarda ise şampiyonayı kazanan Duygu Karaca son müsabakada topladığı puanlarla sezon birinciliğine yükselerek şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyonanın ikinciliğini kazanan Efsun Turan da aldığı puanlara sıralamada üçüncü sıraya oturdu. Şampiyonada üçüncülüğü ise Pınar Özdemirci ve Ayça Can paylaştı.


Şampiyona sonrasında dereceye giren sporculara ödüllerini yönetim kurulu üyeleri Mete Özdemirci ve Hilmi Ünal takdim etti.


Ustalar şampiyonası için eleme turnuvası sonuçları >>>
Ustalar şampiyonası sonuçları >>>
2009-2010 Sezonu Türkiye Sıralaması sonuçları >>>


 


   

250029 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği